Nejnovější Pixel 2 Launcher dostupný pro všechny. Poradíme, jak jej nainstalovat

Pixel 2 Launcher

Čistý Android má něco do sebe. Ne vždy se uživatelům totiž líbí nadstavby od výrobců telefonů a rádi by okusili prostředí ryzí podoby Androidu. Dnes si ukážeme, jak do telefonu nainstalovat nejnovější Pixel 2 Launcher.

Proč chtít Pixel 2 Launcher ve svém telefonu?

Většina výrobců dnešních smartphonů s Androidem si vyvíjí vlastní prostředí. To s sebou nese celou řadu větších či menších úprav, které jsou protkány celým prostředím. Většinou to začne hned u domácí obrazovky, která nabídne často jiné rozložení i provedení než v případě čistého Androidu. Domácí obrazovku však můžeme snadno změnit. A proč ne rovnou na tu, kterou v sobě mají telefony Google Pixel 2? Díky uživateli AmirZ ze serveru Reddit lze tento launcher nainstalovat na libovolný telefon, a to i v případě, že nemáte ROOT oprávnění.

Prostředí je velice podobné Android One Launcheru, který jsme vám nedávno představili a pochází z telefonu Xiaomi Mi A1. Rozdílem je ale již na první pohled vyhledávací lišta ve spodní části a nechybí ani Widget s aktuálním datem a počasím. Samozřejmostí je pak stránka s Google Now, která sídlí na levé straně. Ta u neoriginálních launcherů rozhodně není samozřejmostí. Přestože se zde nachází několik zajímavých funkcí (notifikační tečky, změna textu ikon a Widgetů podle tapety, nejpoužívanější aplikace nahoře v menu aplikací…), aplikace je stále určena především běžným a nenáročným uživatelům, kteří launcher prostě jen nainstalují a používají.

Recenze Google Pixel 2

Jak Pixel 2 Launcher nainstalovat do telefonu?

Asi sami tušíte, že Pixel 2 Launcher nepochází přímo z Google Play, ale bude jej nutné nainstalovat ručně. To ale není v případě Androidu vůbec žádný problém a stačí jen stáhnout a nainstalovat instalační APK soubor. Ten lze stáhnout přímo ze stránek github.comK instalaci apk souborů je nejprve potřeba povolit instalaci z neznámých zdrojů. To naleznete zpravidla v nastavení zabezpečení svého telefonu. Po stažení stačí apk soubor pouze otevřít a Pixel 2 Launcher běžným způsobem nainstalovat. Po dokončení stačí u většiny telefonů stisknout tlačítko domů a telefon se vás zeptá, jaký launcher chcete použít. Lze tuto volbu nastavit rovněž jako výchozí, abyste pracovali od této chvíle jen v tomto launcheru. Po jeho odinstalaci lze zvolit opět launcher jiný.

U některých přístrojů se může stát, že je stále standardně zvolen původní launcher (například u telefonů Huawei a Honor). Pixel 2 Launcher je tedy nutné jako výchozí nastavit ručně, což provedete opět v nastavení. U redakčního telefonu Honor 9 se tato položka nachází v sekci Aplikace – Nastavení – Výchozí nastavení aplikací – Launcher. Zde stačí změnit výchozí launcher na Pixel 2 Launcher

Rychlé a jednoduché prostředí z telefonů Pixel 2. Detailní nastavení nehledejte

Po instalaci aplikace se prostředí přiblíží tomu, jaké nalezneme v přístrojích Google Pixel 2. Typické jsou ikony i panel ve spodní části obrazovky, pod kterým je umístěn panel pro vyhledávání. Ostatní aplikace lze zobrazit tažením prstu vzhůru, a to na libovolném místě domácí obrazovky. Tahem prstu směrem dolů pak vytáhneme notifikační lištu. Líbí se nám Google Now na levé straně i použitý Widget pro počasí a datum. Pokud některá z aplikací na obrazovce získá notifikaci, objeví se u ní po vzoru Android Oreo notifikační tečka.

Zklamáním může být tak snad jen fakt, že launcher nelze do velké míry přizpůsobit. V nastavení totiž nalezneme jen možnost vypnout puntíky s oznámením, obrazovku s Google Now, návrhy aplikací, aktivaci rotace obrazovky nebo správu setu ikon. Tím to ale končí. Nelze tedy čekat bohaté možnosti nastavení jako třeba u oblíbeného Nova Launcheru nebo Microsoft Launcheru. Jak už v dnešním článku zaznělo – Pixel 2 Launcher je určen pro běžné uživatele, kterým se líbí podoba čistého Androidu. Ti zklamaní rozhodně nebudou.

Líbí se vám Pixel 2 Launcher?

zdroj: reddit.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)