Aplikace PhotoMath 2.0: matematik do kapsy přichází s klávesnicí a novým vzhledem

photomath_ico

PhotoMath jsme vám představili přesně před rokem jako geniální aplikaci, která za vás vypočítá vyfocené matematické příklady. Funguje skutečně tak jednoduše, jak jsme právě popsali: stačí fotoaparátem telefonu vyfotit matematický příklad (tištěný nebo na obrazovce; s ručně psaným zadáním si stále neporadí) a PhotoMath vám ukáže nejen výsledek, ale také celý postup krok za krokem. Vypadá to jako magie, nicméně jde o dobře udělané optické rozpoznávání znaků a prostou matematiku.

Autoři tohoto programu byli pilní jako včelky a během jednoho roku vydali celkem devět aktualizací – poslední s číslem 1.1.6. Dnes přišli s desátým updatem, který přichází s číslem verze 2.0.0. Můžeme se tedy těšit na podstatné novinky a vylepšení.

Co přináší PhotoMath 2.0?

V předchozích verzích autoři přidávali další a další typy matematických problémů, které PhotoMath uměl vyřešit, ale vzhled a způsob fungování zůstávaly stejné. Verze 2.0 má zcela přepracované rozhraní s postranní nabídkou a novou klávesnicí, na které lze manuálně zadat libovolnou rovnici nebo výraz.

Hlavní barvou je nadále tmavě červená, přichází však nový design a sada ikon, odpovídající stylu “Material.” Postranní nabídka obsahuje jen několik položek – dostanete se z ní například k historii vypočtených příkladů a možnosti nastavit aplikaci, aby se ne/spouštěla se zapnutým fotoaparátem.

Pokud klepnete na tlačítko v horní liště pro přepnutí na novou klávesnici, čeká vás tradičnější rozhraní, kde můžete ručně zadat matematickou rovnici. To je oceníte především v okamžicích, kdy se snažíte vyřešit příklad napsaný rukou, který nelze nasnímat fotoaparátem. Klávesnice obsahuje sadu čísel a často používaných funkcí. Tlačítka s malou tečkou v pravém horním rohu vyvolají při dlouhém podržení kontextovou nabídku. K dalším funkcím se pak dostanete přes tlačítko se třemi tečkami, které vyvolá rozšířenou klávesnici s mnoha dalšími symboly a parametry.

Po dokončení zadání rovnice uvidíte v červeném poli níže řešení. Po skrytí klávesnice se objeví alternativní formáty/tvary řešení.

Klepnutím na červené pole s výsledkem se dostanete na obrazovku, kde si můžete projít celý postup řešení krok za krokem řešení. Jednotlivé kroky jsou vysvětlené, po dalším klepnutí se můžete podívat na změny, provedené v dané operaci. To je výtečný způsob, jak pochopit způsob výpočtu, což může pomoci při pochopení látky.

Příjemným zjednodušením je gesto odsunutí do strany, které zobrazí historii řešených matematických příkladů. Funguje v režimu focení i ručního zadávání a umožňuje se rychle vrátit k dříve počítaným rovnicím, aniž by museli jít přes sekci historie v postranní nabídce.

PhotoMath 2.0 je rozhodně velkým krokem vpřed, a to nejen kvůli modernějšímu designu, ale především díky tomu, že uživatelé již nejsou vázáni pouze na focení příkladů – matematické operace lze totiž zadat na klávesnici. Aplikace je vizuálně čistší a střízlivější.

Aplikace již je k dispozici v Obchodě Play, takže pokud ji nemáte, můžete si ji nainstalovat, v opačném případě byste v nejbližší době měli obdržet aktualizaci. Stahovat a instalovat můžete také z alternativního zdroje APKMirror, v takovém případě je ovšem nutné povolit systémovém nastavení instalaci aplikací z neznámých zdrojů.

Aplikaci Photomath – Camera Calculator si zatím nainstalovalo více než pět milionů uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je 4,2. Instalační balíček je velký 7,7 MB a můžete ho použít na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším.

Photomath
Photomath

Zdroj: Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)