Pařba na víkend – tipy na Android hry 167 – Worms 3, hororová hra, strategie a démonický Cthulhu

knock main

Dobrý den, vítáme vás u další epizody seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry. Jako první nás dneska čeká pokračování legendární hry ve skvělém zpracování Worms 3, poté budeme válčit o hrady a budovy v RTS strategii LandGrabbers. Ve třetí hře se budeme bát, jelikož se probudíme v chatě uprostřed lesa v hororové lahůdce Knock-Knock, dále se budeme bránit v alternativní budoucnosti návalům nepřátel v tower defense hře Steampunk Tower a na závěr si zalétáme s démonickým Cthulhu ve stylu Flappy Birda ve hře FlapThulhu.

Worms 3

Jedna z největších herních klasik dostala další pokračování na mobilních zařízeních s názvem Worms 3. Hráči na iOS si v této hře již nějakou dobu libují a konečně jsme na řadě i my na Androidu. Před tímto titulem jste si mohli, ať už na telefonech či počítačích, zahrát již 19 různých dílů malých červíků. Jejich poslední díl se drží klasické 2D hratelnosti s pár novými prvky. Oproti předchozímu mobilnímu dílu zde máte samozřejmě vylepšenou grafiku a zvukový doprovod, poté budou malí červíci rozdělení do tříd, takže si budete muset zvolit mezi vojáky, průzkumníky, těžkooděnci a léčiteli. Ve hře také bude systém karet pro různá vylepšení a bonusy. Použít můžete až tři karty najednou, které vám dají výhodu nad protivníkem. Jinak už si užijete klasické Wormsy se vtipnými hláškami, šílenými zbraněmi a obrovskými výbuchy. Strategické prvky objevíte ve volbě zbraní, tříd a karet, ale na konci stejně hrajete ty staré dobré červíky. Kromě masivní kampaně pro jednoho hráče budete moci hrát online proti protivníkům z celého světa nebo tzv. „hot potato“, což je hra pro více hráčů na jednom zařízení. Cena se zastavila na 100 korunách, včetně in-app nákupů. In-app nákupy se však nenechte zastrašit, jelikož se týkají pouze přeskakování kol a kosmetických úprav.

worms 3

LandGrabbers

Parádní RTS strategická hra, ve které budete obsazovat hrady. Hra nabízí kvalitní online multiplayer až pro tři hráče, nebo velkou kampaň se třemi obtížnostmi. Za vyhraná kola získáváte zlaťáky, kterými upgradujete své síly, odemykáte další kola, či o ně můžete hrát v multiplayeru. Ve hře budete posílat jednotky pro obsazení až pěti druhů budov a každé produkují jiné jednotky. Různé druhy jednotek se hodí na dobývání různých budov a tak se zde ještě více prohlubuje strategické hraní. Obsazené budovy můžete vylepšovat, aby pojaly více jednotek. Kromě budov zde můžete obsadit i obranné věže. LandGrabbers stáhnete na Google Play zdarma a my můžeme tuto skvělou strategii jenom doporučit.

  land grabbers

LandGrabbers: Strategy Game
LandGrabbers: Strategy Game

Knock-Knock

Velmi zajímavá hororová hra, která na Android přešla z PC. V roli nevyspaného a možná i lehce labilního chlapce se pokusíte přežít noc v chatce hrůzy v lese. Nicméně v noci vás něco probudí a tím začíná snaha o přežití. Ze začátku vás hra pouze škádlí vrzající podlahou, neznámými zvuky, či klepáním na dveře, později ale narazíte na nejrůznější příšery. Vašim úkolem bude udržovat v domě rozsvíceno a schovávat se před přízraky a strašidly. Knock-Knock nabídne skvělou grafiku a atmosféru. Hru doporučujeme hrát po tmě se sluchátky pro maximální zážitek. Na Google Play tento kousek seženete za 78 korun.

knock-knock android hry

Steampunk Tower

Povedený Tower defense ve kterém nebudete stavět věže a tvořit cestičky, ale bránit různými kanóny jednu velkou věž, a to ve stylu „steampunk“. Hra nabízí stylovou grafiku a hudební doprovod. Útočit na vás budou samozřejmě nerůznější vlny pěšáků a atypických strojů, které budete odrážet správně zvolenými kanóny na vaší věži. Za dřívější splnění vlny získáváte zlaťáky navíc a neustále vylepšujete svou výbavu. Dále ve hře můžete použít speciální schopnosti pro ulehčení kola a rychlou devastaci nepřátel. Steamunk Tower od studia Chillingo stáhnete na Google Play zdarma s in-app nákupy.

steam punk tower

Steampunk Tower
Steampunk Tower

FlapThulhu

Jedna z nejlepších napodobenin fenoménu Flappy Bird. Místo roztomilého ptáčka budeme létat s démonickým Cthulhu skrze brány a klasicky půjde o to dostat se co nejdále. Nicméně hra žánr posouvá o kus dále. Do klasického modelu prolétávání přidává další dva módy. První novinkou je bojový mód, ve kterém musíte skákat nepřátelům po hlavách pro jejich zneškodnění a počítá se, kolik se vám jich podaří odstranit. Druhý mód se nazývá boss, a jak už název napovídá, utkáme se v něm s hlavním bossem. Pro odemknutí obou módů musíte v klasické hře posbírat určitý počet lebek, takže vás motivuje ke hraní i jinak než jenom překonáváním sebe samých a svých přátel. FlapThulhu je na Google Play zdarma.

flapthulhu arena

Odkaz na starší Pařby na víkend (Android hry)

Video

Pařba na víkend – tipy na Android hry 167

Pařba na víkend - tipy na Android hry 167

Myslíte si, že patříte mezi nejlepší hráče mobilních her? Pak zavítejte na pražskou Android RoadShow a vyhrajte hodnotné ceny. Neváhejte a registrujte se!

registraceHome
David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)