Značka Palm je zpět: Nový miniaturní telefon je stejně velký jako kreditní karta

palm telefon

Uběhlo již 7 let od doby, co jsme mohli naposledy vidět zařízení od legendární společnosti Palm. V uplynulých měsících se však hodně spekulovalo nad tím, že se značka brzy vrátí. Dnes se tak stalo. A to s novým majitelem, novým logem a zcela odlišným zařízením, které se nesnaží být normálním smartphonem, ale spíše užitečným doplňkem.

Nový Palm telefon má displej o velikosti 3,3 palce

Už v minulém roce se poprvé mluvilo o návratu značky Palm, v posledních několika měsících jsme mohli pak mohli vidět úniky a jak se ukázalo, většina z nich měla pravdu. Palm Pepito, jak se kódově telefon označuje, je opravdu miniaturní zařízení na rok 2018. Displej má 3,3″ a HD rozlišení, což ve výsledku dává skvělou jemnost 445 ppi. To je třeba srovnatelné s nedávno odhaleným Pixel 3 telefonem.

palm phone

Telefon je vyroben kombinací tvrzeného skla Gorilla Glass a hliníku. Překvapivě splňuje i certifikaci IP68, takže telefonu nebude vadit voda nebo prach. Na zadní straně najdeme “pouze” jeden hlavní 12 MPx fotoaparát, přední strana má 8 MPx selfie kameru. Telefon běží na Androidu 8.1 Oreo. O výkon se stará Snapdragon 435 a 3GB RAM paměť, který doplní 32GB vnitřní paměti, která nejde rozšířit. Baterie má kapacitu 800 mAh.  A tyto čtyři parametry jsou jeden z hlavních neduhů tohoto telefonu. Druhým je pak to, že je zatím exkluzivně dostupný pouze u amerického operátora Verizon.

https://www.youtube.com/watch?v=Fycs1-ElYGs

Důvodem těchto parametrů je to, že nový Palm telefon není určen k používání jako hlavní telefon. Již od začátku je navržen jako doprovodné/druhé zařízení k hlavnímu smartphonu. Cena telefonu není také moc nízká, v přepočtu s DPH vyjde na 9 500 Kč. Uvidíme, jak se telefonu bude dařit a snad se v budoucnosti dočkáme nástupce, který už bude navržen jako plnohodnotný miniaturní smartphone, na trhu pro něj rozhodně místo je.

Jak se vám líbí miniaturní Palm telefon? Pořídili byste si ho, kdyby to šlo?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)