Značka Palm se vrací: Chystaný Android telefon má být extrémně malý

palm android telefon

Palm se před mnoha lety proslavil díky svým PDA, v podstatě takových předchůdců chytrých telefonů, které známé dnes. Poté se pustilo do vlastních smartphonů s vlastním operačním systémem WebOS. V roce 2010 tuto společnost koupilo HP, a to byl začátek konce. V roce 2011 společnost Palm zanikla. Na začátku tohoto roku se objevily spekulace, že Palm se vrátí. O výrobu se má postarat TCL, kteří už tvoří BlackBerry či Alcatel telefony. A nyní jsme se dočkali prvních informací o chystaném Palm telefonu. S novinkou, která má kódové označení Pepito se vrátíme zhruba 10 let zpět. Telefon má být totiž na dnešní dobu extrémně malý, displej má podle serveru Android Police velikost pouze 3,3 palce. Zároveň má i malou baterii o kapacitě 800 mAh. Co dalšího TCL se značkou Palm chystá?

Palm Pepito má být extrémně malý smartphone

Hodně lidí bylo překvapených, když na začátku roku 2018 slyšeli o návratu značky Palm. TCL si koupilo práva na užívání již před mnoha lety, ale dlouhou dobu se nic nedělo. Dnes se objevily zajímavé spekulace, pokud se potvrdí, tak nový Palm telefon bude jeden z nejunikátnějších chytrých telefonů poslední doby. Nový telefon s kódovým označením Pepito má mí totiž displej o velikosti 3,3 palce a rozlišení 720p. To, že bude zařízení miniaturní, odpovídá i baterie o kapacitě 800 mAh. K dispozici jsou už i první fotky tohoto telefonu, i když zatím v hodně špatné kvalitě.

palm pepito maly telefon

Dále se uvádí, že tento telefon poběží rovnou z krabice na Androidu 8.1 Oreo, o výkon se má starat Snapdragon 435, který doplní 3GB RAM a 32GB vnitřní paměti. Z fotografie jde také vidět, že telefon bude mít zadní fotoaparát s bleskem. Prozatím není jasné, kdy přesně by se tento telefon měl oznámit. Mělo by to být však ještě tento rok.

Koupili byste si v roce 2018 Palm Pepito, který má displej o velikosti 3,3 palce?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)