Další miniaturní telefon: Kyocera s e-ink displejem je ještě o chlup menší než nový Palm

Miniaturní telefon Kyocera KY-O1L s e-ink displejem s kreditní kartou

Japonský operátor Docomo ukázal miniaturní telefon KY-O1L, který je ještě o něco menší než nedávno představený Palm. Jaké má specifikace a na kolik vyjde?

Miniaturní telefon Kyocera KY-O1L zaujal i displejem

Úhlopříčky telefonů neustále rostou, přičemž některé modely dosahují rozměrů, které jsme dříve vídávali spíše u tabletů. Například Huawei Mate 20 X se 7,2 palci rozhodně žádný střízlík není. Někteří výrobci si už pomalu začínají všímat, že pro určitou část zákazníků je podobná velikost už příliš velká. Postupně se tak začínají objevovat nové menší telefony. Například Palm Pepito vypadá na zdánlivě na solidní první vlaštovku. Bohužel ho táhne ke dnu špatná dostupnost, mizerné specifikace a vysoká cena. Je na tom Kyocera KY-01L lépe?

S rozměry 91 x 55 x 5,3 mm, je Kyocera KY-O1L ještě o něco menší, než zmíněný Palm Pepito. Váha je ještě atraktivnější – telefon váží pouhých 47 g. Japonský operátor NTT Docomo, který telefon bude prodávat, tvrdí, že jde o nejtenčí a nejlehčí telefon na světě. Bohužel ale nejde o chytrý telefon s Androidem. A ani si s ním nic nevyfotíte, protože žádný fotoaparát v zařízení není osazen. Několik aplikací, včetně webového prohlížeče, je dostupných, ale další aplikace si nenainstalujete. Jedná se tedy o klasický “hloupý” telefon. Displej netypicky využívá e-ink technologii, přičemž baterie má směšnou kapacitu 380 mAh. To by byla kapacita adekvátní možná k samotnému e-ink displeji, ale nikoliv k zařízení, které podporuje i rychlé LTE sítě.

“5.3 mm thin” Kyocera KY-01L world’s thinnest smartphone ,and it is 91 mm high, and 55 mm wide.

"5.3 mm thin" Kyocera KY-01L world's thinnest smartphone ,and it is 91 mm high, and 55 mm wide.

Cena? Prý vysokých 32 000 yenů, což by v přepočtu mělo dělat zhruba 7800 Kč s DPH. Nastavenou cenou si tedy miniaturní telefon KY-O1L může s novým Palmem podat ruku. Kyocera nám osobně trochu připomíná, podobná volací zařízení z Číny, akorát někdo na cenovce připsal omylem nulu navíc. Oficiální prodej v Evropě se také nedá očekávat.

Jak se vám Kyocera KY-O1L líbí? Vrátí se malé telefony ještě někdy do módy?

Zdroj: androidauthority.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)