Nový Palm telefon? Legendární značka ožije ještě tento rok

palm telefon

Společnost Palm zanikla v roce 2011. A to rok poté, co ji koupilo HP. V minulosti se proslavila hlavně díky PDA, ale také chytrými telefony nebo vlastním operačním systémem WebOS. Minulý rok v srpnu se však začalo spekulovat, že se objeví nový Palm telefon. Postarat se o něj měla čínská společnost TCL, která vyrábí například BlackBerry nebo Alcatel telefony. Nyní se objevily informace o tom, že nový Palm telefon vyjde ještě letos.

Nový Palm telefon vzniká ve spolupráci s Verizonem

Server Android Police přinesl informace od důvěryhodného zdroje. Zmínili se o tom, že nový Palm telefon vyjde ještě v roce 2018, v druhé polovině roku. Dále se ví, že poběží na Androidu, nebude se tak zkoušet oživovat WebOS. O výrobu se stará společnost TCL, která spolupracuje s operátorem Verizon.

hp pre 3 palm telefon Palm telefon HP Pre 3 se nakonec nedostal ani do prodeje

Důvodem je údajně to, že Verizon byl dlouholetým partnerem společnosti Palm a nabízel většinu telefonů. Starší zákazníci operátora jsou tak zvyklí na tuto značku a nové telefony by se tak mohly lépe prodávat.

Z TCL se stává společnost, která oživuje staré značky. Nyní mají na starost Alcatel a BlackBerry telefony, značku Palm mají v rukou již od roku 2015. Po třech letech se tak začínají dávat do pohybu kola i veřejně. Představení novinky se očekává v létě tohoto roku. Akorát je zde velká šance, že první Palm telefon bude dostupný pouze pro operátora Verizon a k nám se vůbec nedostane.

Těšíte se na nové Palm telefony? Vlastnili jste někdy PDA nebo smartphone této značky?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)