TOPlist

Měli jsme v ruce famózní Oppo Find N. Jak působí oproti Galaxy Z Foldu?

Oppo Find N mwc

Na letošním MWC v Barceloně jsme měli možnost osahat si produkty, které jsou na trhu sice už delší dobu, ale u nás se (bohužel) oficiálně neprodávají. Mezi ně patří také ohebný mobil Oppo Find N, který jsme vychválili už v prosinci a to jsme ho ani neměli v ruce.

Oppo všem ukazuje, jak dělat ohebné telefony

Oppo Find N je vlajkový ohebný telefon, který sice na první pohled vypadá jako všechny ostatní. Při bližším pohledu se od modelů jako Galaxy Z Fold ale poměrně zásadně liší a to nejen svojí velikostí, ale také poměrem stran. Díváme se tedy prakticky na zcela odlišný produkt, který ale v ruce působí naprosto skvěle.

Jestliže jste někdy měli čest v podstatě s jakýmkoliv ohebným telefonem (bavíme-li se o rozkládací konstrukci ve stylu tabletů), jistě víte, že používání předního displeje není nic extra pohodlného. Na odeslání zprávy nebo několika sekundovém swajpování na Twitteru stačí, ale delší dobu ho používat nechcete. A právě to je hlavní zbraň Oppo Find N, které disponuje předním 5,49palcovým AMOLED panelem s rozlišením 1972 x 988 pixelů. V ruce působí kompaktně a přestože je logicky o něco tlustější než normální smartphone se zážitek přibližuje mnohem více klasickým telefonům.

No a pokud byste si chtěli užít telefon naplno, stačí jej rozevřít. Vykoukne na vás 7,1palcový AMOLED panel s LTPO technologií a rozlišením 1792 x 1920 pixelů. Samozřejmostí je 120Hz obnovovací frekvence.

Na zadní straně pak nalezneme 50Mpx hlavní snímač s PDAF a optickou stabilizací, 13Mpx teleobjektiv s 2x optickým zoomem a rovněž PDAF a 16Mpx ultraširoký fotoaparát. Pod kapotou tiká samozřejmě čipset Qualcomm Snapdragon 888. Jde tedy o velice zajímavý kousek. Jak již bylo řečeno, u nás se bohužel oficiálně neprodává. Kdyby firma přinesla druhou generaci na český nebo alespoň evropský trh, byli bychom ochotni si pro něj zajet klidně třeba až sem do Španělska.

Jak se vám líbí Oppo Find N?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)