TOPlist

Wear OS 4 s One UI 5 míří na starší Galaxy Watch! Na jaké novinky se těšit?

galaxy watch 6
  • Systém One UI 5 Watch byl představen spolu s řadou Galaxy Watch6
  • Přináší podrobnější sledování spánku i nové ciferníky
  • Nyní míří do starších hodinek Galaxy Watch5 a Galaxy Watch4

Společně s řadou Galaxy Watch6 nám Samsung odhalil takové nový systém One UI 5 Watch, který je postavený okolo Wear OS 4 a debutoval právě v nejnovějších jihokorejských hodinkách. Nyní se však dostává také na starší hodinky, konkrétně řadu Galaxy Watch 5 a Galaxy Watch 4.

Detailnější sledování spánku

Jedním z nejzajímavějších prvků, které One UI 5 Watch nabízí, je vylepšený trénink spánku. Tato funkce přináší nový způsob, jak optimalizovat váš spánek. Po zaznamenání dostatečného množství spánku vám hodinky přiřadí zvíře na základě vašich spánkových návyků. Tento virtuální společník vám pak poskytuje různé rady a úkoly, které vám pomohou dosáhnout kvalitnějšího spánku. Něco podobného jsme viděli už loni, ale letos je funkce ještě propracovanější a nabízí více dat.

galaxy watch one ui 5 watch spánek

One UI 5 Watch nabízí i nové ciferníky

Další fajn vychytávkou jsou zóny srdečního tepu, díky kterým máte možnost monitorovat svou kardiovaskulární aktivitu pod lupou. Hodinky rozlišují vaší tepovou frekvenci během různých úrovní cvičení a na základě nich vám pak ukáže, v jakých hodnotách byste se měli pohybovat kupříkladu při běhání.

Samozřejmě že i design má u hodinek svůj význam a Samsung na něj nezapomněl. Systém One UI 5 for Watch přináší několik nových ciferníků od těch klasických přes moderní až po futuristické. Většinu z nich nalezneme právě v Galaxy Watch 6. Na vybraných starších zařízeních bude rovněž nově možné ovládat spoušť fotoaparátu přímo z hodinek.

nové ciferníky galaxy watch

Jak tedy sami vidíte, Wear OS 4, respektive One UI 5 Watch není žádnou revolucí, namísto toho se Samsung snažil vylepšit již existující funkce a někteří uživatelé hovoří také o plynulejším prostředí. Aktualizace se v tuto chvíli šíří na hodinky Galaxy Watch 5 a Galaxy Watch 5 Pro, zanedlouho bude dostupná i pro hodinky Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Už jste dostali aktualizaci na One UI 5 Watch?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)