Menu

Oculus GO: Virtuální realita, ke které není potřeba PC nebo telefon

Oculus na své Keynote Oculus Connect 4 oznámil novinky, které se v následujícím roce objeví na virtuální realitu. Mezi novinkami se ukázal i nový VR headset Oculus GO. Ten bude fungovat úplně samostatně, nebude k němu potřeba počítač nebo telefon.

Oculus Go bude střední třída VR headsetů

Mark Zuckerberg představil novinku jako takovou střední třídu. Základní a nejlevnější VR headset je Gear VR, prémiový a nejlepší je pak Oculus Rift. Novinka Oculus GO se zařadí přesně mezi ně a nabídne výhody z obou starších headsetů.

oculus go virtualni realita

Výhoda je v tom, že se dá využívat tento headset velmi rychle a pohodlně. Nikde nejsou žádné kabely, není potřeba nikde nic vkládat. Zkrátka jen nasadíte brýle na hlavu a jste ve virtuální realitě. Společnost Oculus si dala za cíl dostat k virtuální realitě jednu miliardu uživatelů, a právě díky tomuto GO headsetu se jím to má povést.

Hugo Barra, který přešel od Xiaomi k Oculusu pak představil, co všechno tento nový headset má v sobě. Uvnitř je displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, přímo ze sluchátek jde i prostorový zvuk, takže nejsou potřeba ani sluchátka. K ovládání se používá podobný ovladač jako Gear VR, což znamená, že hry z Gear VR půjdou velmi jednoduše převést i na nový VR headset.

Cena tohoto nového headsetu je 199 dolarů. V Česku by se tento headset tak mohl prodávat za zhruba 7 tisíc. Ideálně tak vyplní mezeru na trhu. Začíná se prodávat na začátku roku 2018 v USA, později se dostane do dalších zemí.

Co říkáte na tento VR headset? Přijde vám už cena adekvátní?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

coyd

12.10.2017 10:46

Miliardu uzivatelu ? To asi tezko

SeppWinkler

SeppWinkler 11

12.10.2017 11:06

A aký to má OS, koľko je na to programov a hier?

Daevis

David TrlicaRedaktor 35

12.10.2017 12:30

@SeppWinkler: Pravděpodobně na pozadí běží Android, ale odhadujeme to jen z toho, že Gear VR hry a aplikace jdou v podstatě bez práce převést na Oculus GO. Podle oficiálních stránek bude při vydání připraveno více než 1000 her a aplikací.

SeppWinkler

SeppWinkler 11

12.10.2017 13:32

@David Trlica: Dík za info.

Gamble

Gamble 0

6.3.2018 2:27

Jestli na to bude Fruit Ninja jdu do toho :D

RSS (komentáře k článku)