Hugo Barra míří od Xiaomi do virtuální reality. Co bude mít na starost?

Hugo Barra facebook

Hugo Barra dlouho bez práce nebyl, jen pár dní poté, co ohlásil odchod z Xiaomi, se ukázalo, že má namířeno do Facebooku, kde povede divizi virtuální reality, a to včetně firmy Oculus. Oznámil to Mark Zuckerberg a jak jinak, než ve virtuální realitě na Facebooku.

Hugo Barra jde do Facebooku

Zuckerberg v oznámení řekl, že stejně jako on, tak i Barra je přesvědčen, že další velkou platformou bude virtuální a rozšířená realita. Očekává taky, že Barra přinese nové zkušenosti a kreativitu, která ji m pomůže v budoucnosti. Oznámení proběhlo symbolicky ve virtuální realitě z kanceláří společnosti Facebook. Pravým důvodem je ale to, že Hugo Barra je ještě v Číně, takže se nemohl momentálně setkat s CEO Facebooku.

US-CHINA-TELECOMMUNICATION-XIAOMI-GOOGLE

V Číně pracoval v Xiaomi, kde se staral o globální trhy. U firmy byl u všech milníků a úspěchů téměř od počátku. Ještě předtím pracoval několik let u Googlu na operačním systému Android. Facebook tak nyní získal další velké jméno do svého týmu. Bude zajímavé sledovat, s čím vším přijdou. Jedna z věcí by mohla být vlastní mobilní virtuální realita mimo Gear VR, jelikož Barra má velké zkušenosti právě s mobilními telefony.

Xiaomi produkty můžete na našem trhu nalézt v obchodu Beryko.cz.

Těšíte se na to, co přinese virtuální a rozšířená realita v následujících letech?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)