Hugo Barra opouští společnost Xiaomi. Kam půjde?

Hugo Barra

Hugo Barra, o kterém jsme v posledních letech slyšeli hlavně ve spojení s Xiaomi, kde zastával funkci viceprezidenta. Jednalo se o jednu z nejviditelnějších postav této čínské značky. Dnes ve Facebook příspěvku oznámil, že končí a přesunuje se zpátky do Silicon Valley.

Hugo Barra bude hledat nové výzvy v Silicon Valley

Hugo Barra opustil v roce 2013 Google, aby se přidal k tehdy ambicióznímu startupu Xiaomi. Mnoho lidí nerozumělo tomu, proč to dělá. Jak se ale brzy ukázalo, Barra zvolil dobře a stál u toho, kdy se z Xiaomi stala jedna z těch větších společností vyrábějící mobilní telefony. Hugo Barra se staral o trhy mimo Čínu. V posledních měsících se několikrát hovořilo o tom, že Xiaomi má oficiálně vstoupit na západní trh.

THANKS FOR A GREAT 3.5 YEARS, MI FANS — When Lei Jun and Bin Lin came to me nearly four years ago with the opportunity…

Zveřejnil(a) Hugo Barra dne Neděle 22. leden 2017

Barra měl být právě hlavní tváří tohoto příchodu na Západ. Uváděl i tiskové konference Xiaomi, které se uskutečnily například na veletrzích CES a MWC. Nakonec to ale nebude on, kdo s firmou vstoupí na trh. Pokud čínská společnost vstoupí na západní trh, bude to již s Xiangem Wangem, který společnost povede na trzích mimo domovskou Čínu.

Xiaomi produkty můžete na našem trhu nalézt v obchodu Beryko.cz.

Myslíte, že odchod Huga Barry oslabí Xiaomi?

Zdroj: Facebook, androidcentral.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)