TOPlist

Obchod Google Play opět představuje nový vzhled dle pravidel Material Designu

google play nový vzhled material design

Nový vzhled obchodu Google Play postavený na pravidlech pro Material Design patří mezi nejočekávanější designové novinky světa zařízení s Androidem. Google své novinky často mezi uživateli testuje ještě před jejich finální verzí. Za posledních šest měsíců jsme tak mohli spatřit již tři variace tohoto nového vzhledu. Všem, kteří byli v dubnu, nebo květnu součástí testování se pak vzhled navrátil do jeho původní podoby. Důvodem k tomuto kroku byla oprava objevených chyb.

Nový vzhled Google Play již od začátku srpna

Od začátku srpna pak mohou uživatelé na svých zařízeních spatřit nejnovější vzhled pro Google Play navržený dle normy pro Material Design. Jedná se tedy již o třetí variantu vzhledu, u které nelze zcela jistě zaručit, že bude tou poslední. Na základě screenshotů od uživatelů, kteří již nový vzhled obdrželi lze posoudit, s čím aktualizace přijde. Prostředí dominuje bílá barva, ostatní barvy byly odstraněny z hlavičky i lišty, stejně jako šedé stíny oddělující jednotlivé prvky. Horní lišta dostala čistší a jednodušší vzhled bez jakýchkoliv ikon. Záložky hry, aplikace, filmy a knihy se z horní části obrazovky přesunuly do té spodní.

Co se týče změn mimo hlavní obrazovku, zmizely zejména šedé linie a stíny, které tvořily hranice mezi prvky a jednotlivými aplikacemi. Design obchodu Play je tak opět čistší a lidskému oku i příjemnější než původní verze. Nový vzhled můžete na Google Play spatřit ve verzi 16.0.15. Uživatelé, kteří mají obchod Google Play ve verzi 15.8.23 se tak na nové rozložení mohou teprve těšit. Otázkou zůstává, zda Google tuto verzi designu opět nezavrhne.

Těšíte se na nový Material Design pro Google Play?

Zdroj: Phone arena

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)