Google testuje obchod Play pro fajnšmekry, Play Pass nabídne prémiové aplikace

google play pass premium

Zprávy o tom, že společnost Google plánuje nabízet předplatné pro Google Play přicházejí již od loňského roku. Nyní se tyto zvěsti stávají realitou. Obchod Play začíná aktivně testovat službu Google Play Pass, která uživatelům za měsíční poplatek nabídne přístup pro prémiové aplikace a hry.

Google Play Pass: předplatné pro prémiové aplikace a hry pro Android

Informace o Google Play Pass přišly již v loňském červnu, nyní se však na světlo světa dostávají první screenshoty, které potvrzují aktivní testování služby mezi uživateli. Za měsíční poplatek si tak uživatelé mohou dopřát plné verze aplikací bez reklam a dalších omezení. Stejně tak předplatné pro obchod Play nabídne prémiové aplikace a hry, které nebudou v rámci klasického obchodu dostupné. Registrace k odběru služby je aktuálně stanovena na $4.99 (přibližně 115 Kč) za měsíc. Službu je také možné vyzkoušet na deset dní zdarma.

Předplatné Google Play pak slibuje přístupy ke stovkám prémiových aplikací a hrám za něž už kromě zmíněného měsíčního poplatku neutratíte ani korunu. Play Pass tak nabídne plnohodnotný přístup bez reklam a dalších plateb v rámci jednotlivých aplikací. Zahraničním uživatelům se u některých placených her a aplikací začalo objevovat upozornění, že si mohou jejich plnou verzi pořídit buď klasickým poplatkem, nebo využít právě možnosti jednorázového poplatku v rámci služby.

Testování nové služby pak potvrdil přímo mluvčí společnosti Google. V blízké době se proto dá očekávat, že budeme službu moci vyzkoušet také u nás v České republice. Nabídka pro prémiové aplikace v rámci Google Play Pass je také přímou reakcí na zprávy o Apple Arcade, což je předplatné pro hry a aplikace pro uživatele iOS zařízení.

Co si říkáte na předplatné pro prémiové aplikace?

Zdroj: Android police

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)