Apple představoval nové služby. Můžeme majitelům iPhonů něco závidět?

apple novinky sluzby software

Apple dnes pořádal dvě hodiny dlouhou prezentaci svých novinek. Šlo hlavně o nové služby s názvem Apple News+, Apple TV+, Apple Card a Apple Arcade. O čem tyto nové služby jsou a je vůbec co závidět majitelům iPhonů?

Apple se ve velkém pouští do služeb. Měsíční poplatky razantně porostou

Nejprve Apple představil předplatné pro službu News. Za 10 dolarů (v přepočtu cca 230 Kč) obdrží uživatelé přístup do více než 300 různých novin, magazínů, časopisů apod. Mezi časopisy nechybí National Geographic, The New Yorker, WIRED, Vogue, Elle nebo třeba The Wall Street Journal. Už z toho je jasné, že služba vůbec v této podobě není určená pro český trh. Dostupná je v USA a postupně se rozšiřuje, s tím, že během letošního roku vstoupí do Evropy.  A to nejprve u Velké Británie.

apple news plus

Rozhodně se jedná o zajímavou službu, obzvlášť pokud si předplácíte některé časopisy ze seznamu. Můžete tak ušetřit. Otázkou samozřejmě je, kdy a jestli vůbec se spustí Apple News+ v Česku a s jakou nabídkou.

Introducing Apple News+

Introducing Apple News+

Apple Arcade aneb Předplatné pro hry

Nedávno se představilo streamování her Google Stadia, Apple se vydal odlišnou cestou a nabídne předplatné prémiových her, které si normálně stáhnete. A to nejen na iOS, ale i třeba na MAC anebo Apple TV. Dobrou zprávou je to, že jakmile se spustí, bude dostupná i v Česku. Od začátku bude k dispozici 100 nových a exkluzivních her. Novinky budou pravidelně přidávány.

apple arcade

Jeden z plusů mají být právě exkluzivní hry, které nikde jinde než v Arcade nenajdete. Musíme rozhodně pochválit Apple za mnohem lepší název, kdy je hned jasné, o co se jedná, na rozdíl od Google Stadia. To nejdůležitější však neznáme. Apple neprozradil, jaká bude měsíční cena za Arcade.

Apple Arcade Preview — Coming Fall 2019

Apple Arcade Preview — Coming Fall 2019

Apple Tv+ je nová konkurence pro Netflix, HBO Go a další

Největším oznámením večera, bylo představení předplatného Apple TV+. Jedná se o streamovací platformu pro filmy a seriály. Zkrátka se jedná o Netflix akorát od Applu. Obrovským tahákem jsou hvězdy, které Apple dokázal získat. Přímo na pódiu jsme jich mohli vidět hned několik.

Apple TV+ Preview — Coming Fall 2019

Apple TV+ Preview — Coming Fall 2019

Nechyběl Steven Spielberg, J.J. Abrams, Oprah Winfrey, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Jason Momoa apod. Opět neznáme cenu a přesnou dostupnost. Nejprve bude dostupná na Apple zařízení, později se ale dostane i na konkurenční systémy. A i když se nejmenoval Android, tak velice pravděpodobně časem uvidíme i aplikaci pro “náš” systém. Podobně jako Apple Music. A to už jen třeba kvůli vyšším ziskům, protože zaplatit seriály a filmy, na kterých se podílejí takové hollywoodské hvězdy, není malá částka ani pro Apple.

apple tv plus

Apple bude nabízet platební kartu. Představil službu Apple Card

Apple se pustil do bankovnictví mnohem hlouběji. Už netvoří pouze Apple Pay, ale nově i Apple Card. Jedná se o kreditní kartu, která v základu je virtuální a je v aplikaci Wallet. Poté přes ni můžete platit bezkontaktně pomocí Apple Pay. Za každou platbu přes Apple Card obdrží majitelé až 3 procenta z platby zpět na účet v případě, že kupují něco od Applu. Normálně obdrží zpět “jen” dvě procenta.

Introducing Apple Card — Coming Summer 2019

Introducing Apple Card — Coming Summer 2019

Jedná se v podstatě o službu, která je hodně podobná jako české Twisto. I u Apple Card budete mít maximální měsíční limit, který nebudete moct překročit, pokud nezaplatíte to, co jste přes kartu utratili. Existovat bude dokonce speciální fyzická Apple karta, která je vyrobena z titanu. Dá se očekávat, že cena této karty bude hodně vysoká a stane se takovým “symbolem statusu”. Opět i tato funkce je dostupná prozatím pouze v USA. Navíc tohle není nic přelomového, Revolut, Monzo nebo právě Twisto jsou na tom velice podobně z pohledu funkcí.

apple card

Která novinka od Applu se vám líbí nejvíce?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)