Vychází nový vzhled obchodu Google Play. Splňuje pravidla Material designu

novy design google play obchod

V minulém měsíci se poprvé informovalo o novém vzhledu v obchodu Play, který odpovídá pravidlům Materal Designu. Nyní začíná vycházet, jak hlásí uživatelé po celém světě.

Nový vzhled obchodu Google Play má ovládací lištu dole

Jak je u Material Designu zvykem, i zde v obchodu Play mají položky zaoblené hrany, hlavní barvou je bílá (tmavý režim není prozatím k dispozici). Největší novinkou je však pravděpodobně to, že ovládací lišta s kategoriemi už není nahoře, ale přesunula se úplně dolů. To usnadní ovládání a rozhodně se jedná o vítanou změnu, vzhledem k tomu, jak se v poslední době telefony zvětšují.

Na výběr jsou položky „Hry, Aplikace, Filmy a Knihy“, záložka hudba byla přesunuta do vysunovacího menu. Samotné zobrazení aplikací bylo také přepracováno. Nový design přichází s verzí 15.1.24, pokud ji ještě nemáte, tak se dá aktualizace stáhnout ručně z APKMirror.com. Dále musíte jít do nastavení telefonu, kde vyberete sekci aplikace a u obchodu Google Play vymažete mezipaměť. Poté bude potřeba restartovat aplikaci, případně rovnou telefon. Nám v redakci ale stačil jen restart aplikace.

Jak se vám líbí nový design obchodu Play?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)