Google Play slaví 10 let. Češi si oslavy užijí méně než jiní

Obchod Google Play 10 let Play Points nové logo

Uběhlo již 10 let od chvíle, kdy byla poprvé spuštěna oficiální databáze her, aplikací a dalšího obsahu pro zařízení se systémem Android jménem Obchod Google Play. Kulaté jubileum se americká firma rozhodla oslavit několika způsoby. V prvé řadě připomíná několik dosažených milníků, různé statistiky a zajímavosti. Oficiálně pak oznámila změnu vizuální identity Obchodu a na své si díky mimořádným odměnám přijdou také samotní uživatelé. Jen ne ti čeští.

Obchod Google Play 10 let nové logo

Google na blogu například připomíná, že v některých zemích již fungují Hry Google Play na počítačích, nebo že vznikl nový prostor pro hledání her a aplikací pro děti. Aktuální statistiky pak například říkají, že Obchod Google Play alespoň jednou měsíčně používají 2,5 miliardy lidí z více než 190 zemí.

Obchod Google Play 10 let Play Points ČR

Co se týká samotných oslav, společnost nadělila jeden dárek tak trochu i sobě, druhý přímo uživatelům. Bylo potvrzeno nasazení nového loga v barvách, které korespondují s plošně zaváděnou identitou napříč aplikacemi a službami. Je už viditelné v mobilní i webové verzi Obchodu. V rámci desátého jubilea mají pak uživatelé možnost získávat za své nákupy 10x více bodů Play Points. Tento věrnostní program však bohužel Google neprovozuje v ČR.

Víte, kdy jste byli poprvé v Obchodě Google Play?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)