Menu

Nvidia Shield TV: Marshmallow konečně i pro konzolisty

Nvidia Shield TV – Marshmallow – náhleďák
Nvidia Shield TV: Marshmallow konečně i pro konzolisty
Ohodnoťte článek

Když vyšla aktualizace na Android 6.0 Marshmallow pro Nvidia Shield Tablet, vlastníci Androidí konzole Nvidia Shield TV se začali ozývat. No, abychom byli přesní, spíše začali křičet a dělat pořádný humbuk. Nyní se však již mohou uklidnit a utišit, protože aktualizace je konečně dostupná i pro ně.

Pokud chcete zařízení aktualizovat, stačí ho zapnout a měla by vám sama vyskočit notifikace o dostupné aktualizaci Experience 3.0, jejíž nedílnou součástí je právě Android 6.0.1 Marshmallow. Samozřejmě nechybí několik vylepšení UI, které orientaci v Android TV usnadňují a vylepšují.

nvidia-shield-android-tv

Jendou z věcí, které si všimnete jako první, je nová správa oprávnění. Ta se vás u každé nové aplikace zeptá, zda ji dovolíte to či ono. Aktualizace také přináší podporu grafického API Vulkan, které si ale zatím nemáte na čem pořádně užít. Můžete se jen podívat na ukázku toho, jaký rozdíl zvládne API udělat.

Celkově vzato, aktualizace Experience 3.0 není jen jarním úklidem Nvidie, ale úplné vylepšení dosavadního řešení. Stále vám zůstane po ruce známé uživatelské prostředí, jen je vše tak trochu uhlazené, uklizené. K tomu přidejme nové možnosti, které budou moci být využity zejména do budoucna, a získáte konzoli, která má před sebou ještě dlouhou životnost – Nivida Shield TV.

Zdroj: AA.

Komentáře

Trip

Trip

z aplikace
23.2.2016 21:42

Nějaká recenze nebude?

trent

trent

z aplikace
24.2.2016 5:43

Recenze je na AVmanii. Ale ke fakt, že android TV se tu přehlíží.

Snipa

Snipa

z aplikace
24.2.2016 7:04

Hlavně by mne zajímalo kdy se u nás dostane do prodeje tahle konzole, mam ji už půl roku objednanou na alze

Vláďa

Vláďa

z aplikace
24.2.2016 7:15

A proč čekat na Alzu? Já jsem objednal na amazon.de a pres mailboxde.cz jsem si to nechal poslat do ČR.Na black friday to vyšlo na $169 a jede to jako ďábel.Každou krabičku s Androidem to strčí do kapsy.

Vláďa

Vláďa

z aplikace
24.2.2016 7:17

Sorry cena byla v €.Ale i tak pořad levnější,než kdekoliv v ČR.

bkf1

bkf1

24.2.2016 10:00

To ona nVidie vydává aktualizace na Shield i dobrovolně narozdíl od ostatních výrobců, kde klidně můžou uživatelé sepsat petici o milionu podpisů a výrobce se tomu jen SMĚJE…

DavidM

DavidM

24.2.2016 10:32

Spíše je na místě otázka kdy nesmysl jménem Shield nVidia neukončí.Komerčně je to naprostý fail:)

pavoukandre

pavoukandre

z aplikace
24.2.2016 11:54

mozna je to komercne fail, ale hraje se na tom parádně.

RSS (komentáře k článku)