Nový způsob ovládání telefonů? Aplikace se připnou k objektům v reálném světě

novy zpusob ovladani telefonu

Způsoby, jakým se ovládají telefony, se jednou za pár let mění. Měli jsme tu dobu klávesnic, poté přišly dotykové telefony, kde se taky postupně vyvíjí ovládání. Posledním krokem jsou například gesta, která se ve velkém začínají objevovat u většiny výrobců. A jaký bude další krok? Podle některých rozšířená realita. To si myslí i lidé ze Special Projects, kteří již nyní připravili projekt, jak by mohl vypadat nový způsob ovládání telefonů.

Nový druh ovládání telefonů využívá rozšířenou realitu

Jejich projekt se nazývá Magic UX. Chytře využívá rozšířenou realitu k přichycení aplikací na různé objekty v reálném světě. Například pokud píšete mail, můžete přiřadit některé objekty k zapnutí emailové aplikace. Poté jen přesměrujete telefon na daný objekt a aplikace se aktivuje a spustí. To je ale jen úplný základ. Takhle přetahovat mají jít i informace z jiných aplikací. Například informace z prohlížeče rychle překopírujete do emailu jen tím způsobem, že přesunete telefon.

Inspiraci k tomuto způsobu ovládání si vzali z reálného života a pracovního prostoru. Téměř každý si svůj pracovní prostor upravuje podle sebe, aby mohl co nejlépe pracovat Ale zřídka kdy se tento prostor využívá i v digitálním světě. Magic UX tak může pracovní prostor obohatit o rychlou interakci s telefonem. Kromě textů a obrázků se dají přenášet například data jako jsou mapy či kalendáře. Jedná se prozatím o koncept a momentálně se neplánuje rozšíření například pomocí aplikace. Místo toho se společnost snaží spojit s výrobci a pokusí se o integraci do operačního systému. Ale to se pravděpodobně bavíme o několika letech, než bychom mohli tento způsob ovládání vidět v reálném použití. A to jen, pokud některého výrobce tento nápad zaujme.

Co říkáte na tento způsob ovládání telefonů? Přijde vám zajímavý?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)