Nový smartphone Motorola One má výřez, duální fotoaparát a slíbené 3 roky aktualizací

Motorola One-predstaveni

Motorola představila nový telefon Motorola One, který spadá do střední třídy. Zajímavé na tomto telefonu je hned několik věcí. V první řadě jde o novou řadu Moto telefonů, za druhé spadají do programu Android One a třetí zajímavostí je to, že se slibuje softwarová podpora po dobu 3 let. Jaké jsou parametry této novinky?

Motorola One chce jít po krku telefonům jako Xiaomi MI A2 nebo Nokia 6.1 Plus

Novinka s názvem Motorola One je ve světě známá jako Moto P30 Play. Už od pohledu je zcela jasné, kde se inženýři inspirovali designem. Jde o jeden z těch telefonů, který kopírují design Applu co nejvěrnější to jde. Jediným rozdílem je tak v podstatě čtečka otisků prstů na zádech a větší spodní lišta na přední straně. Dokonce i výřez je stejně velký.

Displej má velikost 5,99 palce a pouze rozlišení 1440 x 720 pixelů. To je bohužel trošku méně, než se čeká v této cenové kategorii. O výkon se stará starší Snapdragon 625, který doplňuje 4GB RAM a 64GB vnitřní paměti. Úložiště jde rozšířit pomocí microSD karet. Na zadní straně si kromě výše zmíněné čtečky otisků prstů, můžete všimnout duálního fotoparátu s 13 a 2 MPx. Baterie má kapacitu 3 000 mAh.

Potěší určitě to, že telefonu nechybí USB-C, 3,5mm audio konektor a také třeba NFC. Rovnou z krabice běží na Androidu 8.1 Oreo, telefon spadá do programu Android One. Společnost zároveň slibuje měsíční bezpečnostní aktualizace po dobu tří let. To je v této cenové kategorii hodně zajímavou informací. Motorola One bude v České republice k dispozici v první polovině října 2018 za 7 599 Kč u autorizovaných prodejců společnosti Lenovo.

Jak se vám líbí novinka Motorola One?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)