TOPlist

Nové telefony s Gorilla Glass Victus budou odolnější než kdy dřív

gorilla-glass

Pravděpodobně každý z nás měl někdy smartphone vybavený legendárním sklem Corning Gorilla Glass. Od roku 2007 bylo použito v 2400 modelech telefonů a těch se prodalo neuvěřitelných 7 miliard kusů. Také jste jistě zažili situaci, kdy jste si přáli, aby bylo sklo vašeho telefonu o něco odolnější. Právě s příslibem zvýšené odolnosti přichází už sedmá generace nazvaná Gorilla Glass Victus.

Poprvé v historii přináší nová generace Gorilla Glass vylepšení v obou hlavních oblastech. Větší odolnost proti pádu a zároveň i proti škrábancům. Ve srovnání s předchozím Gorilla Glass 6 má být nová generace až dvakrát odolnější proti poškrábání. Zároveň sedmá generace přežije pád na tvrdý povrch z výšky až dvou metrů. Zní to skvěle, nicméně se jedná o tvrzení založená na laboratorních testech. Předchozí generace, ale údajně za shodných podmínek ustála pád jen z výšky 1,6 metrů.

Corning také tvrdí, že konkurenční skla vydrží při těchto podmínkách pád maximálně z výšky 0,8metrů. Pokud se jedná o odolnost skel na našich telefonech tak se jistě shodneme, že každé zlepšení se počítá. Nezbývá tedy než si počkat na reálné zkušenosti. Svoji premiéru zažije prý Gorilla Glass Victus v blízké budoucnosti. První ho použije Samsung. S velkou pravděpodobností se tak může jednat o připravovaný Galaxy Note 20 Ultra.

Jak moc věříte odolnosti skel na telefonech?

Zdroj: 9to5

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)