TOPlist

Sluchátka v Androidu doženou Apple AirPods. Co přináší nová verze Android Fast Pair?

nová verze Android Fast Pair

Google chce, aby bezdrátová sluchátka na Androidu fungovala stejně dobře jako AirPods na iPhonu. Velmi pohodlné a jednoduché používání bezdrátových sluchátek zajistilo AirPods obrovskou oblibu po celém světě. Dožene nová verze technologie Android Fast Pair konkurenci?

Apple téměř před pěti lety odstranil z iPhonu audio konektor Jack 3,5“ a nabídnul uživatelům vlastní sluchátka AirPods. Google se už v minulosti snažil na Android přinést podobně vyladěný proces párování a používání pro bezdrátová sluchátka. Nová verze technologie Android Fast Pair to teď dotahuje téměř k dokonalosti. V rámci aktualizace Google Play Services dorazí do telefonů aktualizace Android Fast Pair, která si vzala ten nejlepší příklad z řešení od Applu.

Nová verze podporuje podle Google přes sto různých modelů bezdrátových sluchátek. Partnery jsou například Sony, JBL, OnePlus nebo Bose. Obrázek vašich sluchátek se při pokusu o spárování objeví okamžitě na displeji telefonu a jediným kliknutím provedete spárování. Sluchátka se navíc spárují přímo s vašim Google účtem, takže je pozná i každé další zařízení, kde se přihlásíte s vašim Google účtem. Vše je tedy opravdu stejné jako u Applu. Navíc technologie funguje například i pro chytré hodinky od Fitbitu.

Kolik bezdrátových periferií používáte?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)