Nova Launcher 5.5 přináší podporu adaptivních ikon a další novinky

nova launcher 5.5

Vývojáři z TeslaCoil Software opět přichází s novou aktualizací Nova Launcher 5.5, ta přináší hlavně podporu pro adaptivní ikony z Androidu Oreo. Nyní je díky Nova Launcheru může používat každý i se starším Androidem.

Nova Launcher 5.5 opět vylepšuje zážitek z Androidu

K tomu, aby se daly použít adaptivní ikony, tak je potřeba minimálně Android 5 Lollipop, některé ikony jsou však dostupné pouze pro Android 7 Nougat. Kromě toho Nova Launcher podporuje také inteligentní změnu starších ikon na adaptivní. Samozřejmostí v nové aktualizaci je také oprava chyb a optimalizace.

Další novinky v Launcheru napodobují hlavně novou verzi Android 8.1. Vyskakovací okno menu je nyní ve stylu nového Androidu, dále se dá přidat vyhledávací widget úplně dolů do doku. Podobně to mají Pixel telefony. Pokud se vám ale nelíbí vyhledávací widget úplně dole, tak se dá také vyměnit za kterýkoliv jiný widget v telefonu. To je něco, co neumí ani Pixel Launcher. Můžete si tak například úplně dolů umístit widget s hudebním přehrávačem a mít ho stále u sebe.

adaptivni ikony nova launcher 5.5

Nová aktualizace by měla být během dnešního dne dostupná na Google Play. Pokud se vám z nějakého důvodu neukazuje, tak můžete využít ruční stažení a instalaci APK souboru přes oficiální stránky vývojářů z TeslaCoil Software.

Nova Launcher
Nova Launcher

Používáte na svém telefonu adaptivní ikony?

Zdroj: plus.google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)