TOPlist

Google vydal betu Android 8.1 Oreo: Na tyto novinky se můžete těšit

android 8.1 Oreo

Google na výrobce nečeká a jak už několik týdnů víme, tak chystá Android 8.1 Oreo. Ten je v první veřejné betaverzi dostupný od včerejšího dne pro Pixel a Nexus zařízení. Oficiálně pak vychází v prosinci. Jaké novinky si Google do této menší verze přichystal?

Vizuálních změn v Android 8.1 Oreo není mnoho

Nová verze Androidu je hlavně o vylepšování systému, optimalizaci, nebo třeba aktivování API pro speciální čipy jako Pixel Visual Core na Pixel 2 telefonech. Vizuálních změn není tolik, nejvýraznější je pravděpodobně automatické tmavé téma, pokud se zvolí tmavá tapeta.

To už můžeme znát z Pixel 2 telefonů, takže není zase tak velké překvapení, že se dostává funkce i do samotného Androidu. Podle tapety se tak změní domovská obrazovka včetně panelu rychlého spuštění, nebo pozadí u složek. Trochu se také upravilo stínování ovládacích tlačítek Androidu.

Další novinka je vyhledávací lišta v nastavení pro jednodušší používání nastavení. Předělalo se také menu pro vypnutí či restart telefonu. Zajímavou novinkou je to, že aplikace můžou vyslat již pouze jedno zvukové oznámení za jednu vteřinu. To se hodí například když zařízení po delší době připojíte k internetu.

Zařízení připojené přes Bluetooth již budou rovnou u ikonky ukazovat baterii. V neposlední řadě se změnil Easter Egg, kde již najdeme Oreo sušenku s logem Androidu, také se změnila ikona pro systémové notifikace, která nyní také připomíná Oreo.

Betaverzi Android 8.1 Oreo si můžete stáhnout na tyto zařízení:

  • Nexus 5X
  • Nexus 6P
  • Pixel C
  • Pixel
  • Pixel XL
  • Pixel 2
  • Pixel 2 XL

Která novinka vám přijde nejzajímavější?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)