Nova Launcher 5.4 přináší podporu vlastních zkratek

nova launcher 5.4.1

Oblíbený Nova Launcher se opět rozrůstá o další velkou funkci. Nedávno jsme dostali integraci Google Now, nyní se v nové beta verzi Nova Launcher 5.4 začínají podporovat vlastní zkratky, a to díky aplikaci Sesame Shortcuts. S touto novinkou si tak můžete nastavit spuštění funkcí u jednotlivých aplikací.

Nova Launcher 5.4 plně integruje Sesame Shortcuts

O aplikaci Sesame Shortcuts jste pravděpodobně neslyšeli. To se teď ale díky spolupráci s Nova Launcherem určitě změní. V podstatě využívá zkratky, které byly přidány v Androidu 7.1 Nougat. Když podržíte prst na ikoně aplikace, tak se vám otevřou rychlé možnosti. Například v Chrome si tak můžete rychle spustit anonymní kartu, v Gmailu vybrat určitý email, v mapách vybrat cestu domů apod.

Sesame Shortcuts power up your Android

Sesame Shortcuts power up your Android

To jsou ale oficiální zkratky, kterých není mnoho a rozhodně je nepodporuje většina aplikací. Díky Sesame Shortcuts si budete moct vytvořit více než 100 vlastních zkratek. Dalším plusem je to, že tyto zkratky se začnou zobrazovat i ve vyhledávání. Začnete například psát WM a aplikace pozná, že chcete zapnout WhatsApp a zároveň ukáže kontakty, které začínají na M. Rychle pak můžete spustit volání nebo chat. Funkce aplikace jdou velmi dobře vidět na videu výše.

nova launcher 5.4

A právě tyto věci jsou nově integrovány do Nova Launcheru. Novinka funguje i ve Free verzi launcheru, k používání musíte nicméně stále mít nainstalovaný i Sesame Shortcuts, který se dá rovněž používat zdarma, nicméně po uběhnutí 14 dní, se začne objevovat malé upozornění, že byste si měli aplikaci koupit za 85 korun. Kromě tohoto, přináší také Nova Launcher 5.4 možnost schovat navigační lištu na Samsung Galaxy S8 a také se upravil mírně vzhled vyhledávání. Novou verzi můžete stahovat z APKMirror, ze stránek výrobce, nebo pokud máte aktivovanou betaverzi Nova Launcheru, tak přímo z Google Play.

Nova Launcher
Nova Launcher
Sesame - Universal Search and Shortcuts
Sesame - Universal Search and Shortcuts

Vyzkoušíte tyto nové zkratky v Nova Launcheru?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek