Nova Launcher má novou aplikaci: Umožní integraci Google Now

integraci Google Now

O Nova Launcheru se toho napsalo hodně. Mnozí jej považují za ten nejlepší launcher, který se dá na Android nainstalovat. Chyběla mu jediná věc, a to podpora levého panelu Google Now. To se nyní mění a Nova tak dostává integraci Google Now.

S integrací Google Now pomůže nová aplikace

Tato nová aplikace, která pochází přímo z dílny vývojářů Nova Launcheru, byla vytvořena na podobném principu jako upravený Pixel Launcher, o kterém jsme psali před dvěma dny. Je tu jedno malé mínus, a to, že instalaci a aktualizace aplikace pro integraci Google Now musíte provádět mimo Google Play. Do oficiálního obchodu Androidu se aplikace nedostane, protože porušuje podmínky Googlu.

google now

K instalaci potřebujete poslední beta verzi Nova Launcheru 5.3.1, dále je potřeba aplikace Nova Google Companion. Po instalaci se pak musí restartovat Nova Launcher a od té chvíle máte Google Now.

Jedná se o první verzi, takže obsahuje několik chyb, jednou za čas se například panel neotevře, nebo se ukáže chyba s Google API. V budoucnosti ale budou vycházet aktualizace, takže většina věcí se opraví. K této novince navíc není potřeba placená Prime verze Nova Launcheru.

Nova Launcher
Nova Launcher

Používáte informační panel Google Now? Vyzkoušíte jej v Nova Launcheru?

Zdroj: droid-life.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)