Vychází Nova Launcher 5.4.1: Tohle jsou všechny novinky

nova launcher 5.4.1

Nova Launcher 5.4.1 se konečně dostává z beta testování. Ve finální verzi, která je již dostupná na Google Play, přibylo také několik menších novinek. Pojďme si je shrnout.

Nova Launcher 5.4.1 přináší “lepší” vlastní zkratky

Největší novinkou v nové verzi, je podpora mnoha vlastních zkratek přes Sesame Shortcuts. Tato funkce byla představena dnes již ve starším Androidu 7.1 Nougat, ale díky Nova Launcheru a Sesame Schortcuts bude fungovat i na starších verzích. V podstatě to je nový způsob, jak se dostat k rychlým funkcím aplikací. Například v Chrome se přes zkratky dá aktivovat anonymní karta, v mapách vybrat rovnou cesta do práce či domů apod. Zkratky se aktivují podržením prstu na ikoně aplikace.

nova launcher aktualizace animace

Podpora aplikace Sesame Shortcuts přináší možnost vytvořit si více než 100 dalších zkratek, které nejsou dostupné přímo v Androidu. Tyto zkratky pro aplikace, se také budou ukazovat ve vyhledávání. K této novince není potřeba placená verze Nova Launcheru, funguje i na verzi zdarma.

Mezi další novinky se pak dá zařadit nová animace pro vyhledávání aplikací (vidět můžete na gifu výše), možnost oddělat navigační lištu na Galaxy S8. Dále se upravil vzhled zakulaceného vyhledávacího okna, optimalizoval se launcher pro Android Oreo. Oproti betaverzi Nova Launcher 5.4 se změnilo a přesunulo několik položek v nastavení.

Nova Launcher
Nova Launcher
Sesame Search & Shortcuts
Sesame Search & Shortcuts

Chybí vám nějaká funkce v Nova Launcheru?

Zdroj: plus.google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)