Nova Launcher 5.2 přináší první novinky z Android O

nova launcher 5.2

O novinkách, které se chystají v Androidu O, už nějaký ten pátek víme. Bylo tedy na čase, aby se tyto novinky začaly rovněž objevovat jinde. Nova Launcher 5.2 je první beta verze, která přináší dvě novinky z chystaného Androidu O.

Nova Launcher 5.2 má nachystané dvě novinky

Jedná se o první betaverzi, takže jde spíše o náznak toho, čeho se dočkáme v budoucnosti. První změna proběhla u notifikací, kde se přidala možnost tzv. Dots označení. Tuto funkci můžeme vidět v Androidu O, u ikonky aplikace se ukáže tečka a podržením prstu se nad ikonou ukáže notifikace. Úplně stejně to bude fungovat i v Nova Launcheru, momentálně se však pouze podporuje zobrazení notifikace v podobě tečky, podržení prstu na ikoně nevyvolá notifikaci. Na to si musíme počkat do nové verze.

Druhou novinkou je pak zaoblená vyhledávací lišta, která se dá zvolit v nastavení launcheru. Dále aktualizace přinesla mírné vylepšení rychlosti a také několik oprav. Aktualizaci můžete stahovat poté, co se přihlásíte do beta testování přes Google+, případně můžete rovnou stahovat APK ze stránek vývojáře.

Nova Launcher
Nova Launcher

Těšíte se na nové notifikace z Androidu O?

Zdroj: plus.google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (8)