Fototest Samsung Galaxy S10+ vs Galaxy S10e vs Apple iPhone XS. Jak si telefony poradí s nočními snímky?

test nocnich snimku ve fototestu samsung galaxy s10 vs apple iphone xs

V dnešním fototestu už to nebude jen o Samsung Galaxy S10 Plus. Zaměříme se i na nejlevnější model Galaxy S10e a zároveň oba nové telefony Samsungu porovnáme s konkurenci od Applu. Přesněji s iPhonem XS. Budou lepší žhavé novinky Samsungu anebo Apple iPhone? Zjistit to můžete v dnešním článku, kdy si srovnáme fotografie a videa. A to se zaměřením na noční záběry Prahy.

Noční záběry ze Samsung Galaxy S10+, Galaxy S10e a Apple iPhone XS

Recenze Samsung Galaxy S10 už je online, nicméně s fototesty a srovnáními jsme ještě neskončili. Dnes se poprvé podíváme i na Samsung Galaxy S10e, tedy tu nejlevnější verzi, která má “pouze” duální fotoaparát. Hlavní fotoaparát je širokoúhlý, má 12 Mpx a variabilní clonu f/1,5 / f/2,4. Nechybí OIS (optická stabilizace obrazu). Druhý je ultraširokoúhlý s 16 Mpx a světelností f/2,2. Opět má OIS. Samsung S10+ má stejné fotoaparáty, přidává se ale ještě třetí teleobjektiv s 12 MPx a světelností F/2,4. Oba telefony můžou nahrávat videa ve 4K rozlišení a 60 FPS.

Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung Galaxy S10 Plus

1.0
 • Displej 6,4", 3040 x 1440 px, AMOLED
 • Procesor Exynos 9820
 • RAM 8/12 GB
 • Fotoaparát 12 + 12 +16 MP
 • Baterie 4 100 mAh
 • Cena od 25 999 Kč
Samsung Galaxy S10E

Samsung Galaxy S10E

1.0
 • Displej 5,8", 2280 x 1080 px, Dynamic AMOLED
 • Procesor Exynos 9820
 • RAM 6 GB
 • Fotoaparát 12 + 16 MP
 • Baterie 3 100 mAh
 • Cena 19 499 Kč

Apple iPhone XS (za zapůjčení děkujeme společnosti Mobil Pohotovost) má podobně jako S10e duální fotoaparát. Ten má dvakrát 12 MPx. Pro řadu telefonů z podzimu 2018 použil Apple úplně nový snímače. Světelnost však zůstává f/1,8. Druhý fotoaparát má světelnost f/2,4 a 2x optický zoom. I tento mobil dokáže nahrávat videa ve 4K rozlišení a 60 FPS.

Apple iPhone XS

Apple iPhone XS

1.0
 • Displej 5,8", 2436 x 1125 pixelů, Super AMOLED
 • Procesor Apple A12 Bionic
 • RAM 4 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Cena od 29 990 Kč

Jaké jsme u fototestu použili nastavení telefonů?

Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech smartphonů byl nastaven automatický režim. Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Všechny tři telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa.

Kvalita fotografií u Samsung telefonů není finální

V testovaných Samsung Galaxy S10 telefonech ještě není finální software, který bude 8. března dostupný uživatelům. Ve finálním produktu by měla být kvalita fotoaparátu ještě vylepšena. Těšit se samozřejmě můžete i na fototest s finální verzí softwaru.

Srovnání nočních fotografií Samsung Galaxy S10 Plus vs. Galaxy S10e vs. Apple iPhone XS

Na levé straně najdete fotografie z telefonů, na pravé straně se nachází výřezy stejných snímků. V nich vidíte detaily v původní velikosti.

Fotografie v plné kvalitě můžete stahovat ZDE.

Fototest z noční Prahy – Samsung Galaxy S10 Plus vs Samsung Galaxy S10e vs Apple iPhone XS

Fototest z noční Prahy - Samsung Galaxy S10 Plus vs Samsung Galaxy S10e vs Apple iPhone XS

Závěrečné hodnocení nočního fototestu Samsung Galaxy S10+ vs Galaxy S10e vs Apple iPhone XS

Ihned na první pohled můžete vidět to, že kvalita fotoaparátů u Samsung Galaxy S10 Plus a Galaxy S10e je úplně totožná, protože jsou fotoaparáty po stránce hardwaru i softwaru totožné. Výhoda Plus verze je v ultraširokoúhlém fotoaparátu, který jsme ale v tomto testu v noci nevyužívali, protože jej nemá ani iPhone XS. Výtku máme k pořízenému videu, kde si můžete všimnout artefaktů v podobě malých teček. Rozebírali jsme to v minulém fototestu u Galaxy S10. Stejný problém má však i Apple iPhone XS.

U fotografií za zhoršených světelných podmínek můžeme vidět to, že se Samsung snaží zachovat co nejvíce informací ve světlých či tmavých scénách. Apple iPhone více přepaluje světlo. Samotný telefon od Applu má méně saturovaný obraz. Porovnání fotografií je ale hodně těžké, úplný vítěz se nedá určit. V některých scénách se lépe vedlo Samsungu, v dalších zase Applu. Je to tak hodně subjektivní. V redakci dáváme přednost méně saturovaným barvám u iPhonu XS, ale dynamický rozsah je lepší u Galaxy S10.

Kdo je u vás vítěz? Samsung Galaxy S10 anebo Apple iPhone XS?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)