TOPlist

Přihlášení přes Nintendo Switch pomohlo najít unesenou dívku

Nintendo Switch únos FBI USA

Sledování a shromažďování údajů o uživatelích je obecně bráno jako něco nežádoucího. Například znalost přesné polohy zařízení firmy využívají třeba „jen“ pro přesnější cílení lokální reklamy, nicméně zjišťování této informace je trnem v oku pro obyčejné lidi i některé bezpečnostní experty. I když se jednou za čas objeví případ, kdy taková praxe pomůže se záchranou života. Své o tom ví patnáctiletá dívka z americké Virginie, její rodina a policie společně s vyšetřovateli z FBI. Teenagerku totiž vloni zachránila z rukou únosce herní konzole Nintendo Switch.

Nintendo Switch Online
Nintendo Switch Online

Server ABC15 informuje o případu z loňského srpna, kdy bylo vyhlášeno pátrání po zmíněné dívce. Ta prý dříve nikdy neutekla z domu a rodina s policií ji nejprve hledala v blízkém okolí. Patnáctiletá dcera už však v tu chvíli byla v tisíce kilometrů vzdálené Arizoně, kam ji manipulativně vylákal a odvezl osmadvacetiletý Ethan Roberts. Když už se zdálo, že pátrání bude neúspěšné, nahlásili přátelé unesené dívky zajímavou věc. Přihlásila se údajně do prostředí Nintendo Switch Online, o čemž služba informuje spřátelené hráče.

Nintendo Switch online

Oblíbenou konzoli měla dívka s sebou a únosce jí po několika dnech dovolil zařízení připojit na Wi-Fi. V tu chvíli se i díky pozorným přátelům rozběhlo vyšetřování s cílem konzoli lokalizovat, což nakonec zajistila FBI. Dívku se podařilo zachránit po jedenácti dnech od zahájení pátrání.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký máte názor na sledování polohy?

Zdroj: techspot

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)