TOPlist

To vyzkoušejte! Netflix implementoval do Google TV/Android TV super novinku

netflix framerate matching
  • Netflix přináší jako první streamovací gigant funkci framerate matching
  • Využijete ji v zařízeních s Google TV/Android TV
  • Výsledkem by měl být plynulejší obraz bez rozmazání a artefaktů 

Sledujete často filmy a seriály na Netflixu a zároveň máte televizor či box se systémem Google TV? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Netflix totiž do své aplikace implementoval funkci, která přizpůsobí snímkovou frekvenci. Ta je sice dostupná už v systému Android 12 (na kterém běží i vybraná Google TV zařízení, kupříkladu Chromecast), avšak streamovací platformy ji až doposud ignorovaly.

Funkce Framerate matching přizpůsobí snímkovou frekvenci aktuálně přehrávanému obsahu. Váš televizor či box tedy upraví obnovovací frekvenci tak, aby přesně odpovídala přehrávanému obsahu. Aktuálně je dostupná v nejnovější verzi aplikace Netflix 10.0.4. Magazín FlatPanelsHD novinku otestoval na Zaklínači, který běží ve 24 fps, zatímco dokument Arnold využívá 23.976 snímků za sekundu, tedy o něco starší standard. Série Tour de France: Bez příkras pak může běžet až v 60 snímcích za sekundu, což dává u sportovního dokumentu smysl.

Netflix now supports frame rate matching on Android TV / Google

Netflix now supports frame rate matching on Android TV / Google

Pokud tedy máte zařízení se systémem Android 12, můžete se těšit na plynulejší zážitek bez různých artefaktů a rozmazání, ke kterému může dojít právě tak, že je obnovovací frekvence televizoru vyšší než přehrávaný obsah. Funkce by měla být ve výchozím nastavení zapnutá, ale raději to ověřte v Nastavení > Obraz a zvuk a zde vyhledejte položku match frame rate.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často sledujete filmy/seriály na Netflixu?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)