Netflix si došlápne na uživatele, kteří sdílí jeden účet. Týká se vás to?

Netflix sdílení účtů

Netflix začal některým uživatelům zobrazovat varování, že potřebují svůj vlastní účet, pokud chtějí službu používat. Netflix umožňuje sledovat službu na více zařízeních zároveň s jedním účtem v rámci domácnosti. Naopak sdílení Netflix účtů s kamarády nebo známými je proti podmínkám služby. Jak bude fungovat kontrola a lze to obejít?

Sdílení jednoho Netflix účtu mezi více uživateli, kteří se spolu „skládají“ na předplatné je dlouhodobý fenomén. Jedná se sice o chování, které je sice zakázáno v podmínkách používání služby, ale Netflix ho mnoho let toleroval. Dokonce samotný šéf Netflixu v minulosti prohlásil, že mu sdílení Netflix účtů nevadí, jelikož se časem z těchto uživatelů stanou plnohodnotní předplatitelé. Tyto časy teď ale nejspíš definitivně končí.

Netflix konec sdílení účtů

Prvním uživatelům teď Netflix začal zobrazovat varování, že potřebují žít s vlastníkem účtu v jedné domácnosti nebo si musí pořídit vlastní předplatné. Uživatelé mají možnost zadat jednorázový ověřovací kód z emailu nebo SMS pro potvrzení, že je účet jejich. Pokaždé takto obcházet pravidla by bylo asi pro většinu uživatelů hodně nepohodlné. Netflix také těmto uživatelům začal nabízet možnost třicetidenního bezplatného zkušebního období. Doba, kdy měli někteří Netflix „zdarma“ se tedy možná nezadržitelně chýlí ke konci.

Netflix
Netflix

Jaké streamovací služby si předplácíte?

Zdroj: androidpolice

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)