Na Netflixu je nově Dámský gambit jako videohra

Dámský gambit videohra Netflix šachy The Queen’s Gambit Chess

Dámský gambit, jeden z šachových manévrů a hlavně svého času nejpopulárnější Netflix seriál na stejnou platformu dorazil v nové podobě. Jako videohra. Netflix do balíku her, které se dají hrát s pomocí jeho mobilní aplikace, přidal novinku s názvem The Queen’s Gambit Chess. Nejen fanoušci veleúspěšné minisérie se tak mohou vrhnout do interaktivního světa hlavní hrdinky Beth Harmon. Za vývojem hry stojí Ripstone Games.

The Queen’s Gambit Chess – Official Launch Game Trailer – Netflix

The Queen's Gambit Chess - Official Launch Game Trailer - Netflix

Hráč na začátku příběhu navštíví sklep v dívčím domově Methuen, kde se Beth jako dítě poprvé seznámila s touto hrou. Hlavní hrdinka se občas v dospělé podobě objevuje v pravém rohu, aby nabízela tipy a úkoly. Za splnění úkolů získává hráč hvězdičky, zatímco za vyhrané hry získá mince, které může utratit v herním obchodě.

The Queen's Gambit Chess
The Queen's Gambit Chess

Postupem času přijdou na řadu další části světa seriálu, například tělocvična v Kentucky, Bethin dům, kde se psychicky zhroutila, hotel Mariposa, kde trávila čas se svou adoptivní matkou alkoholičkou, a dokonce i hotel Moskva, kde se utkala s velmistrem SSSR Vasilijem Borgovem.

Mobilní hra The Queen’s Gambit Chess je k dispozici ke stažení v obchodech Apple App Store a Google Play jako samostatná aplikace. Její spuštění nicméně vyžaduje účet Netflix a aktivní předplatné ověřené prostřednictvím aplikace Netflix na stejném zařízení.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Vyzkoušíte? Jak se vám líbil seriálová Dámský gambit?

Zdroj: gadgets360

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)