Nest Protect: chytrý detektor kouře a oxidu uhelnatého v jednom

nest-protect-detektor-koure-co_ico

Společnost Nest se na trhu etablovala jako výrobce chytrých termostatů (viz Nest Thermostat – ovládejte teplo domova mobilem). V lednu 2014 ji pak koupil za 3,2 miliardy amerických dolarů Google. Dalším produktem této značky je chytrý detektor kouře a oxidu uhelnatého Nest Protect. Jak už z předchozí věty plyne, toto zařízení dokáže upozornit na přítomnost ohně, kouře a oxidu uhelnatého. Detektor je vybaven čidlem vlhkosti a na základě vlastních algoritmů dokáže rozlišovat mezi párou a kouřem.

Meet the all-new Nest Protect

Meet the all-new Nest Protect

Co Nest Protect nabízí?

Zařízení vzhledem připomíná běžný detektor kouře v moderním designu. Uvnitř se skrývají tři detekční čidla: fotoelektrické, ionizační a CO. Hlavní výhodou proti běžným detektorům, které na problém upozorňují zvukovou sirénou, je dosah hlášení. Nest Protect má hned několik mechanismů, kterými zajišťuje, aby se uživatel včas dozvěděl, že se děje něco neobvyklého.

Nest Protect: chytrý detektor kouře a oxidu uhelnatého Nest Protect: chytrý detektor kouře a oxidu uhelnatého

Stav detektoru můžete sledovat pomocí aplikací pro chytré telefony s operačním systémem Android a iOS. K dispozici je dále webová verze, kromě toho Nest Protect umí spolupracovat s asistenty Alexa a Google Home. Všechny tyto cesty lze využít také k upozorňování za závadný stav. Přímo z telefonu pak můžete případný poplach ukončit. Čidlo samozřejmě spolupracuje s dalším produktem Nest Thermostat, takže například v případě zvýšení koncentrace CO dokáže vydat pokyn k vypnutí vytápění.

Autoři se chlubí citlivostí senzoru kouře, který prý splňuje průmyslové standardy a dokáže identifikovat i velmi nízké koncentrace. Díky tomu lze případný požár nebo zahoření detekovat včas a předejít tak hmotným škodám. Software je dokonce schopen odlišit a filtrovat falešné poplachy.

Pestrá paleta funkcí

Chytrý detektor sám 400x denně provádí průběžné testování své funkčnosti, takže není nutné provádět tuto operaci manuálně. Údajně by měl vydržet až deset let. Z hlavních funkcí a vlastností jmenujme:

  • Ztišení alarmu z chytrého telefonu.
  • V případě, že nikdo není doma, pošle Nest Protect upozornění na mobilní telefony členů domácnosti.
  • Včasné upozornění na vybitou baterii.
  • Indikace různých stavů odlišnou barvou podsvícení.
  • Kontrola funkčnosti všech detektorů jedním klepnutím. Na konci testu obdržíte podrobnou zprávu o jejich stavu.
  • Podpora takzvaných “rodinných účtů”, kdy každý člen skupiny může vypínat alarm, provádět testování a dostávat upozornění.
  • Přisvícení světlem, pokud v noci zaznamená pohyb.
  • Provedení ve verzi na baterie nebo s připojením do elektrické sítě.
Zařízení je k dispozici v bílé a černé barvě Zařízení je k dispozici v bílé a černé barvě

Chytrý detektor kouře a oxidu uhelnatého Nest Protect seženete i na našem trhu v několika mála e-shopech. Ceny se pohybují od 3900 do 4900 korun za kus, nicméně nikde zatím nedeklarují dostupnost skladem.

Zdroje: nest.com, androidcentral.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)