Google kupuje společnost Nest, která se zabývá chytrou domácností

nest-thermostat-003

Společnost Nest je známa produkty, které se zaměřují na automatizaci chytré domácnosti. Jeden z hlavních produktů této firmy je velmi známý termostat, který dokáže myslet za uživatele a ušetří tak mnoho času při nastavování. Tento rok bude chytrá domácnost jistě velmi žhavým tématem, nasvědčují tomu i poslední zprávy ze světa. V posledních několika hodinách oběhla svět zpráva o další akvizici v podání Googlu, který nekupuje nic jiného než společnost Nest, a to za astronomických 3,2 miliard dolarů.

Nest

Společnost Nest byla založena Tony Fadellem a Mattem Rogersem. Oba dva přitom byli součástí originálního iPod týmu ve společnosti Apple. Chytrý termostat Nest se právě proto prodává zejména v online Apple obchodu a mnoho lidí si ho s touto společností také spojuje. Google tak nyní zamíchal kartami.

V oficiálním prohlášení společnosti Nest stojí: “Google nám pomůže plně realizovat naší vizi chytré domácnosti  a umožní nám svět změnit rychleji, než  kdyby jsme ve vývoji pokračovali sami. Byli jsme na tom velmi dobře, ale tohle je přímo raketová loď”

Podle všeho se tak můžeme na rok 2014 velmi těšit, pravděpodobně nám totiž přinese mnoho překvapení a novinek.

Těšíte se na novinky ohledně chytré domácnosti?

Zdroj: Engadget

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)