Menu

Nejzajímavější Android novinky. TOP témata týdne – konec krádeží a test odolnosti

Ani velikonoční svátky nás nezastavily a po týdnu se hlásíme s přehledem toho nejzajímavějšího. Dnes zjistíme, která letošní vlajková loď je nejodolnější, posvítíme si na hodnotu komponentů Samsungu Galaxy S5 a nabídneme i recenzi HTC One M8. Přinášíme vám ty nejzajímavější Android novinky za poslední týden pohromadě v jednom článku. Můžete se těšit na:

Mobile phone crashtest Jak vypadá HTC One M8 3 samsung_buttons_ico

Která vlajková loď je nejodolnější?

Už víckrát jsme vám nabídli crashtesty či droptesty nejrůznějších telefonů. Obvykle se však všechny neobjeví v jednom videu. Pokud vám na odolnosti vašeho smartphonu záleží, tak zamiřte do článku Davida Zmudy. A jaké telefony budeme rozbíjet? Dostane se na ty nejlepší – HTC One M8, Samsung Galaxy S5, Nexus 5 a z konkurenční platformy iOS dojde na iPhone 5S.

android novinky - crashtest

HTC One M8 – po druhé na jedničku

V týdnu jsme vám přinesli i podrobnou recenzi nového TOP modelu HTC One M8. Jestli vás zajímá, k čemu má dva zadní objektivy místo jednoho, co přinesl extrémní úsporný režim nebo jak se povedla kovová konstrukce, nahlédněte do recenze Matěje Machytky.

Jak vypadá HTC One M8 3 Jak vypadá HTC One M8 28

Ochrana proti krádeži v každém telefonu?

Ztráta nebo odcizení telefonu je věc krajně nepříjemná. Nejenže přijdete o všechna data, především bývá ztráta nenávratná a vy tak chtě nechtě musíte pořídit telefon nový. Již dnes máme spoustu nástrojů, které se naše mobilní miláčky snaží ochránit, ale vždy vyžadují nějakou iniciativu uživatelů. To se v budoucnu možná změní. Google, velcí výrobci a američtí operátoři totiž plánují zakomponovat bezpečnostní funkce přímo do systému. Jak by to mělo konkrétněji vypadat se dozvíte v článku Honzy Dolejše.

android novinky - krádež

Komponenty Samsungu Galaxy S5 stojí 5100 Kč

Zajímavá zpráva se objevila kolem novinky korejského výrobce. Podle dostupných informací stojí “vnitřnosti” “espětky” 5100 Kč. To je zhruba 28 % prodejní ceny. Tipnete si, jaká součástka je nejdražší? Napovíme, že plastová konstrukce to není. Všechno najdete ve článku Matěje Machytky. Jako bonus zjistíte cenu součástek konkurenčního iPhonu.

android novinky samsung

Chrome Remote Desktop – jednoduše ovládněte PC z Androidu

Google si pro nás v uplynulém týdnu připravil hned několik novinek. V Google Play se objevila nejen aplikace fotoaparátu z čistého Androidu, ale i zajímavá služba Chrome Remote Desktop. Ta vám umožní ovládat PC skrze váš smartphone. Její hlavní výhoda tkví v jednoduchosti. Do telefonu si nainstalujete aplikaci, na PC přidáte rozšíření do Google Chrome. Pro více informací a návod navštivte článek Karla Kiliána.

android novinky - chrome

A jaké Android novinky zaujaly tento týden vás?

Předchozí díly:

 

Komentáře

BlackFairy

z aplikace
20.4.2014 12:21

V crash testu čtyř vlajkových lodí jste zapomněl na LG Nexus 5, místo něj jste zmínil Sony Xperia Z2 .. : )

Limetts

Matěj Machytka 0

20.4.2014 13:11

BlackFairy:

Díky za upozornění :)

Vláďa 77

Vláďa 77

z aplikace
20.4.2014 13:38

Děkuji za všechny za rozbor ceny. A nyní pár informací, které z tohoto rozboru ceny vyplývají. Takže pokud finální kus stojí na dílech 255 $, ale prodává se za 925 $, pak musím poznamenat, že kdyby se prodával za 400 $, pak by i tak uživil zbytek firmy, včetně jejího nenažraného šéfa s příjmem x set milionů Kč ročně. Akorát jediný kdo by zkrachoval by bylo oddělení a zaměstnanci marketingu, protože za tuhle cenu by se S5 prodával sám. A navíc to ukazuje na prodejnost i podobných kusů ze stájí Made in China např. Xaiomi… Naopak je vidět jak lžou Vám i nám. Když displej stojí 63$, samostatně je téměř neprodejný, a jako náhradní díl mě stojí při výměně minimální 225$, vím co mě stála oprava displeje na S II. Je z toho všeho patrný jak všem lžou. Kolik práce a marketingu je vloženo do samotného displeje, když při výměně neplatíte 63$, ale právě oněch minimálně 225$. Takže vzkaz Samsungu: “s touto politikou Vám přeji brzký krach a úpadek, vyr

Vláďa 77

Vláďa 77

z aplikace
20.4.2014 13:40

PS.
vyrobit S5, kde z technických novinek 90% funguje asi tak na 20% a chtít za to 4 násobek ceny, to je ostuda a zlodějina….”

Vláďa 77

Vláďa 77

z aplikace
20.4.2014 13:43

Všem se omlouvám za rozdělení zprávy. Za to může mobilní aplikace Světa Androidu, která mi už od vánoc neumožňuje se vrátit k úpravám v textu a vždy zamrzne, spadne a vše smaže.

kk

kk

20.4.2014 13:54

Vláďa: Ty si myslíš že oni za to berou 3/4 z ceny toho telefonu? To ani omylem! Vývoj všech těch frajeřinek taky něco stojí a určitě to nebude málo :)

Zdeminem

zdeminem 0

z aplikace
20.4.2014 14:33

Tady zase nekdo objevuje Ameriku. To si vazne myslite, ze kdyz si nechate postavit dum na klic za 3 miliony,ze ten material stal tolik? Nebo polovinu? Fakt z mistnich komentatoru chcipam… tak si to nekupujte, kupte si xiaomi nebo zopo….

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

20.4.2014 19:43

Vláďa 77: To je pro nás docela podstatný feedback, díky za tento “rozdělený” komentář. Prověřím!

WilliamZew

WilliamZew

26.11.2015 10:33

скачать http://dll.pp.ua/

RSS (komentáře k článku)