★ Telefon HTC One M8 - po druhé na jedničku [recenze] | Svět Androida ★
Menu

Telefon HTC One M8 – po druhé na jedničku [recenze]

Co si v poslední době představíte, když se řekne HTC? Já určitě parádní design, dobře odladěný systém, ale zároveň ne úplně povedený fotoaparát a hlavně nízké prodeje, kvůli kterým je tchajwanský výrobce ve ztrátě. Na konci března nám představil novou vlajkovou loď – HTC One M8. Dokáže naplnit očekávání a vrátit HTC do první ligy? Vítejte u recenze. 

Jak vypadá HTC One M8 2

Obsah recenze

Obsah balení

Kdo vlastní loňské HTC One (M7), tomu bude obal novinky velmi povědomý. Design se prakticky nezměnil. Bílá krabička s oblými rohy je rozhodně důstojné balení pro vlajkovou loď. Uvnitř kromě telefonu samotného najdeme nabíječku, sluchátka (stejná s loňskými) a překvapivě i pouzdro k ochraně zad vašeho přístroje. Samozřejmě nechybí uživatelská příručka.

 HTC One M8 - sluchátka HTC One M8 - sluchátka1

Vzhled a dílenské zpracování

Design je věc individuálního posouzení, já jsem však nadšený. Již předchůdce HTC One vypadal na první pohled luxusně. Novinka HTC One M8 jde ještě dál a vypadá naprosto parádně. Kov s decentní barvou Gun Metal Grey z přístroje dělá  krásný kousek, na který je radost pohledět. Charakteristické znaky M7 zůstaly zachovány. I zde najdeme na přední straně stereo reproduktory, na zádech pak dva (místo jednoho) objektivy fotoaparátu a logo HTC. Ze spodní části zmizelo logo Beats Audio, poněvadž HTC již s firmou Beats nespolupracuje. Na přední straně najdeme i čočku předního fotoaparátu. Zajímavostí je, že mřížka reproduktorů se oproti předchůdci zmenšila. Jak si ale povíme níže, reproduktory jsou na tom ještě lépe, než byly. Jediným nešťastným úkazem je černý proužek pod displejem, kde najdeme logo HTC a kde u předchůdce byla senzorová tlačítka. HTC One M8 má však tlačítka softwarová, a tak tento pruh ztrácí smysl. Trochu zbytečně to telefon prodlužuje.

Jak vypadá HTC One M8 27

Jak vypadá HTC One M8 25

Na pravé hraně najdeme tlačítka pro úpravu hlasitosti, která oproti předchůdci doznala designových změn. O kousek výše je pak slot na paměťovou kartu. 3,5 mm konektor na sluchátka se přesunul z horní hrany na spodní vedle zdířky na microUSB kabel. Někomu to přijde praktičtější, někomu ne, záleží na osobních preferencích. Na levé hraně se pak skrývá přihrádka na SIM kartu. Podotkněme, že se jedná o nanoSIM kartu, nikoli microSIM kartu jakou má loňské HTC One.

 Jak vypadá HTC One M8 22

Jak vypadá HTC One M8 24

Telefon má zaoblená záda i hrany a perfektně sedne do ruky. Občas mi přišlo, že je možná až moc kluzký. Kov, ze kterého je vyroben, má oproti loňskému modelu mnohem hladší texturu, což se projevuje v lehké nejistotě při držení. Za celou dobu mi však (díky bohu) nespadl, takže to pravděpodobně nebude velký problém. Vždycky se zajímám, jak mi smartphone padne do kapsy. Telefon je sice poměrně dlouhý, ale zároveň je parádně tenký. Do všech kapes se mi tak vešel bez problému. HTC One M8 je vybaven notifikační diodou, která je skryta v horní mřížce reproduktoru.

Hardware a displej – letošní klasika

HTC One M8 hardwarem rozhodně neutíká konkurenci mílovými kroky. Jeho výbava se velmi podobá letošním vlajkovým lodím ostatních výrobců. Pod kapotou tepe procesor Qualcomm Snapdragon 801 s frekvencí 2,3 GHz. Sekundují mu 2 GB operační paměti a 16GB úložiště. Komu je 16 GB málo, může použít paměťovou kartu o velikosti až 128 GB, což je pořádná porce. Možná se dočkáme i 32GB varianty.

Jak vypadá HTC One M8 28

HTC umí dělat displeje. Jako majitel loňského top modelu si nemohu stěžovat a i letos je to paráda. Obraz je doslova namalovaný na skle a nabízí příjemné pokoukání. Použitá technologie LCD3 nabízí téměř absolutní pozorovací úhly a velmi příjemné barevné podání. Jas lze vytáhnout hodně nahoru i relativně dost ztlumit. Čitelnost na slunci je díky jasu a nepříliš zásadním odleskům na velmi dobré úrovni. O ochranu displeje se stará sklíčko Gorilla Glass 3.

Oproti loňskému modelu displej povyrostl na rovných 5“. Full HD rozlišení zůstalo a jemnost nyní činí 441 ppi, což je více než dostatečné.

Hardware v bodech:

  • Displej: 5palcový Super LCD3 s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (441 ppi) a Gorilla Glass 3.
  • Procesor: čtyřjádrový Snapdragon 801 (MSM8974AB), 2,3 GHz.
  • GPU: Adreno 330.
  • RAM: 2 GB.
  • Vnitřní úložiště: 16 GB + microSD karta.
  • Baterie: 2 600 mAh.
  • Fotoaparát: zadní – 4,1 MPx; přední 5 MPx.
  • Rozměry: 146,36 x 70,6 x 9,35 mm.
  • Váha: 160 gramů.
  • Android: 4.4.2 KitKat.

[katalog post_id=”223717″ type=”badge”]

Test výkonu – benchmarky

Jako vždy jsme testovaný kousek podrobili benchmarkům. K testování posloužil 3DMark a AnTuTu. HTC bylo začátkem dubna obviněno z podvádění v testech výkonu a bylo odstraněno ze seznamu 3DMarku. Skóre jsme však naměřili.

3DMark

HTC One M8 recenze - 3Dmark HTC One M8 recenze - 3DMark1

AnTuTu

HTC One M8 recenze - AnTuTu HTC One M8 recenze - AnTuTu2 HTC One M8 recenze - AnTuTu1

Herní výkon

HTC One M8 nabízí prakticky totožný hardware jako další letošní vlajkové lodi, proto nemá problémy ani s náročnými hrami. Jedinou nevýhodou se zde ukazují softwarová tlačítka. Ne všechny hry jsou pro ně optimalizovány a třeba u Real Racingu 3, který v našem testu nemohl chybět, zůstává na displeji černý pruh. To pro mě bylo více než otravné. Co se plynulosti her týče, zde jsme se s problémy nesetkali. V Grand Theft Auto: Vice City je situace ještě o kousek horší. Tlačítka nemizí vůbec a vy máte místo černého pruhu, černý pruh se třemi tlačítky. Otravné. Věřím, že člověka, který rád a hodně hraje hry, to může odradit, což je škoda.

HTC One M8 recenze - GTA HTC One M8 recenze - GTA screen

Konektivita

Top modely musí poskytnout konektivitu na nejvyšší úrovni, podívejme se, co může HTC One M8 nabídnout.

Wi-Fi

Samozřejmostí je přítomnost adaptéru Wi-Fi se všemi možnými podporovanými standardy: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac. Nechybí ani Wi-Fi Direct, DLNA nebo Wi-Fi hotspot. Síla signálu je dostatečná, ale v porovnání s loňským modelem o malinko slabší.

Bluetooth

Modrý zub najdeme ve verzi 4.0 LE s podporou A2DP (Advanced Audio Distribution Profile). Během testovacího přenosu nedošlo k žádným chybám.

NFC

Ano, ani technologie NFC nechybí.

GPS

GPS modul jsem otestoval jak navigací v autě, tak při běhu v přírodě. Ani v jednom případě jsem se nesetkal s problémy či s výpadky signálu. Jedinou zajímavostí při běhu bylo, že jsem podle aplikace uběhl 5 kilometrů za tři minuty, čímž jsem stanovil světový rekord. To se samozřejmě nestalo. Pravděpodobně to ale není chyba GPS, nýbrž samotné Nike+ aplikace. S podobnými nesmysly mě čas od času ráda zásobuje.

HTC One M8 recenze - Nike2 HTC One M8 recenze - nike1 HTC One M8 recenze - Nike Screen

Baterie a výdrž

Kapacita baterie se oproti předchůdci zvýšila o 300 mAh na hodnotu 2 600 mAh, což pořád není žádný zázrak. Na druhou stranu lepší něco než nic. HTC také slibovalo dobrou optimalizaci spotřeby, což by nižší kapacitu mělo kompenzovat. Musíme říct, že zázrak se nekoná. HTC One M8 je stále spíše jednodenním telefonem. Při připojení k internetu, brouzdání po webu, půlhodině čtení PDF souboru, hodinovým během měřeným GPS, přehráváním hudby a zapnutou synchronizací, mi večer v akumulátoru zbylo 28 % šťávy. To sice není špatné, telefon přežil, na další den provozu to už ale nestačí. V případě, že budete ke své baterce šetrnější, dosáhnete na dva dny provozu i bez použití úsporného režimu.

Kromě úsporného režimu najdeme v novince i režim extrémní úspory energie. Rozhodně zajímavá “fíčura”, která po zapnutí zcela promění vaše uživatelské rozhraní. Dostanete se pouze k volání, zprávám, e-mailu, kalendáři a kalkulačce. Režim samozřejmě můžete kdykoliv vypnout. Telefon v rámci úspory baterie podtaktuje procesor, omezí stahovaní dat na pozadí, stáhne jas atd. Důležité ale je, že zůstanete i nadále na příjmu. E-mailová synchronizace zůstává funkční.

HTC One M8 recenze - extrémní úspora baterie HTC One M8 recenze - extremní úspora baterie1

Uživatelské prostředí

Na ideálním UI se uživatelé Androidu pravděpodobně nikdy neshodnou. Někdo preferuje čistý Android, někdo dává přednost nadstavbám od výrobců. Já osobně se řadím do druhé skupiny, přičemž Sense od HTC je mi velmi příjemný. Tchajwanský výrobce pro zákazníky nachystal Sense 6.0, který se podívá i do loňských modelů HTC One (včetně Mini, Max). Co je nového? Oproti loňsku není změn nijak přehnaně. Každopádně zde zůstal oblíbený i zatracovaný BlinkFeed (lze vypnout) a prostředí dostalo barevnější kabátek. Loňskému modelu dominuje černá, bílá a šedivá, letos zde najdeme i zelenou, modrou, oranžovou. Nejsem si úplně jistý, co mi je příjemnější. Barvičky mám rád, ale zrovna zelený BlinkFeed na mě působí trochu zvláštně. Menu je prakticky identické. Nahoře akorát přibyla lišta s lupou pro hledání aplikací a obchodem Play. Tu znají i majitelé loňského modelu, kde se dala vyvolat tahem.

HTC One M8 recenze - BlinkFeed1 HTC One M8 recenze - BlinkFeed HTC One M8 recenze - domovská obrazovka

Lehce se změnila zamykací obrazovka, kde si můžete příslušným tahem vybrat následující krok. Buď můžete ihned navštívit BlinkFeed nebo klasickou domácí obrazovku. Tahem zespodu se ocitnete v Google Now.

 HTC One M8 recenze - Lockscreen HTC One M8 recenze - správce úloh HTC One M8 recenze - menu1

Jak již bylo zmíněno, HTC One M8 dostalo softwarová tlačítka. Ty jsou klasicky tři – zpět, domů a správce aplikací. Na první dotek nejsem jejich příliš velkým fandou, poněvadž ukrajují část z displeje. Na druhou stranu uznávám, že si na ně bez větších obtíží zvyknete. V hodně aplikacích automaticky mizí atd.

HTC One M8 recenze - lišta nastavení HTC One M8 recenze - notifikační lišta

V uživatelském prostředí také přibylo několik gest, která jednoznačně vítáme. Nově se nemusíte natahovat na horní hranu pro zapínací tlačítko, stačí dvakrát poklepat na displej a efekt je stejný. Probudit telefon můžete i tahem zespoda nahoru nebo ze stran. Funguje to stejně jako na zamykací obrazovce. Jeden tah vás přesune do BlinkFeed, druhý ukáže domácí obrazovku.

Softwarová výbava

Orgie předinstalovaných aplikací se nekonají a v HTC One M8 jich najdeme pouze několik.

Zoe

Již loni představilo HTC službu Zoe, která se pojí s fotoaparátem. Krátké video/foto sekvence, které mají vaší galerii vdechnout nový rozměr. Přesně taková je Zoe. V novince dostala i samostatnou aplikaci. Jak víme, HTC uvolní službu i pro ostatní přístroje a půjde ji stáhnout běžně skrze Google Play. Po otevření na nás čeká lehké zklamání. Aplikace zatím není funkční a nabídne nám pouze možnost zkontrolovat aktualizace.

HTC One M8 recenze - Zoe HTC One M8 recenze - Zoe1

Televize

Ani z nového HTC One M8 nevymizel infraport a s ním aplikace Televize. Jak název napovídá, můžete pomoci ní ovládat svůj přijímač. U staršího modelu jsem funkci snad ani jednou nepoužil doma, zato na „potrollení“ obsluhy v restauraci se hodí báječně. S novinkou to, počítám, nebude jinak.

HTC One M8 recenze - TV

Akcie

Fandové kapitálových trhů si přijdou na své díky aplikaci Akcie. Ta nabízí kurzy vašich oblíbených aktiv v reálném čase. Jako zdroj slouží Yahoo.

 HTC One M8 recenze - akcie1 HTC One M8 recenze - akcie

Nesmíme zapomenou ani na užitečné nástroje jako Průvodce či Zálohování HTC, informace o počasí, kalkulačku a podobné. Praktická je i předinstalovaná aplikace Světlo. Dlouze se o nich rozepisovat však postrádá smysl.

HTC Dot View – funkční pouzdro

Kdo řekl, že pouzdra jsou jenom pro ochranu vašeho telefonu? Proč by také nemohla něco umět? Přesně to si řekli v HTC a vytvořili pouzdro HTC Dot View. Kromě toho, že výborně ochrání váš smartphone, umí mnohem více. Tak například. Chcete rychle zjistit informace o počasí a čas? Stačí 2x poklepat, a pouzdro (ve spolupráci s displejem) vytečkuje jak čas, tak teplotu a ikonku počasí.

HTC One M8 - DotView HTC One M8 - DotView1

Celé to funguje perfektně. S pouzdrem si vystačíte i během příchozího hovoru. Tahem zespodu jej přijmete, v opačném případě odmítnete. Během toho vám po pouzdru běhá červené a zelené sluchátko a celé to vypadá kouzelně. Každý výrobce se snaží odlišit a získat nějakou konkurenční výhodu. Pro HTC jednou z nich může být toto pouzdro, protože mě naprosto fascinovalo.

HTC One M8 - DotView4

Jak vypadá HTC One M8 3 HTC One M8 - DotViewr3

Jak vypadá HTC One M8 1

Kontakty a telefonování

Dialer

K dispozici jsou běžné funkce. Po zadání konkrétního čísla je možné ho následně vytočit. Po podržení prstu na náhledovém obrázku kontaktu můžete odeslat SMS  zprávu či jej uložit mezi kontakty. O poznání zajímavější je funkce, která vám umožní vyhledávat kontakty v telefonu zadáváním čísel a písmen. Ukažme si na příkladu. Například pokud zadáte čísla 2272 – T9 z toho vyvodí Bára a najde vám všechny kontakty, s tímto jménem. Řetězec 66372 znamená v překladu Ondra a opět najde všechny kontakty tohoto jména. Funkce pracuje opravdu dobře, její použití trvá tak dvě vteřiny, a když si na ni člověk zvykne, myslím, že kontakty najde rychleji než brouzdáním v adresáři.

HTC One M8 recenze - dialer HTC One M8 recenze - kontakty oblíbené13png HTC One M8 recenze - dialer1

Kontakty

Jestliže má BlinkFeed poznávací barvu zelenou, pak kontakty mají barvu modrou. Šmoulím nátěrem se během pobytu v kontaktech zbarví i notifikační lišta. Opět mi to není nijak nepříjemné, ale tradičním černým řešením, bych neopovrhl. Převratné novinky se nekonají. Jako obvykle je k dispozici synchronizace s Facebookem, kterou rád využívám kvůli náhledovým obrázkům. Také platí, že si můžete více údajů k jedné osobě spojit do jednoho kontaktu. Nejpoužívanější čísla můžete přidat do oblíbených. Poté se vám budou zobrazovat jako dlaždice na samostatné záložce.

HTC One M8 recenze - kontakty 14 HTC One M8 recenze - synchronizace HTC One M8 recenze - kontakty12

 

Multimédia – Boomsound především

HTC a multimédia to jde v posledních letech výborně k sobě. Zvláště díky kvalitním reproduktorům a softwarovým vylepšovákům umí zařízení na mobilní poměry předvést velmi slušný zvuk. Tchajwanský výrobce sliboval, že novinka půjde ještě dál a poskytne plnější a hlasitější přednes. Smělá tvrzení můžeme potvrdit. V přímém porovnání s loňským modelem, hraje HTC One M8 znatelně hlasitěji. Kvalita je na mobilní přístroje také špičková. Stereo reproduktory výborně umocňují zážitek z hraní her. Stejně tak je lze použít jako nouzovku pro přehrávání hudby (samozřejmě, že klasickým reproduktorům se nevyrovnají). Subjektivně se může zdát, že hrají hůře, kvůli nižšímu důrazu na hloubky. V praxi je však zvuk vyváženější a konkurenci nechává daleko za sebou.

 HTC One M8 recenze - přehrávač 1 HTC One M8 recenze - přehrávač HTC One M8 recenze - BoomSound

Co se samotného softwaru týče, „zlepšovák“ Beats Audio již není přítomen. V nastavení ho nahradil HTC Boomsound. Výstup do sluchátek je parádní. Hlasitost je dostačující a k maximální možné se pravděpodobně nikdy nepřiblížíte.

Jak vypadá HTC One M8 27

V telefonu najdeme předinstalovaný hudební přehrávač s originálním názvem: „Hudba“. Od minulých verzí se příliš nezměnil, pouze se vybarvil do oranžova. Jako užitečnou funkci vnímám možnost přehrávat obsah v jiném zařízené (Smart TV apod.) pár klepnutími na displej.

Fotoaparát a natáčení videa

Fotoaparát loňského HTC One nevzbuzoval zrovna nadšení. Použitá Ultrapixelová technologie sice slibovala lepší výsledky při špatném osvětlení, na druhou stranu jsme museli obětovat vyšší rozlišení. Celkově byly zvláště v prvních měsících výsledky neuspokojivé – nádech do růžova, špatná ostrost a podobně. Kdekoho tak překvapilo, že i novinka zůstala Ultrapixelům věrná. Změny ale nastaly. Tou největší, které si všimnete na první pohled, je přítomnost dalšího objektivu na zadní straně. Technologie “Duo-Sensor” nám má umožnit se snímky dodatečně čarovat (například je přeostřit kam chceme apod.). Rozlišení hlavního fotoaparátu zůstalo stejné jako loni tedy 4,1 MPx. Vylepšení se dočkal blesk, který v sobě ukrývá různě zabarvené diody pro přirozenější nasvícení objektu, který fotíte.

HTC One M8 recenze - prostředí fotoaparát HTC One M8 recenze - menu fotoaparát

Jak to vypadá v praxi? Výsledky nejsou špatné. Oproti loňsku se neobjevují žádné na první pohled zřetelné vady. Na druhou stranu na úplnou špičku to také není. Barevné podání i ostrost je v pořádku, ale fotkám chybí větší porce detailů. Díky nízkému rozlišení si fotky moc nepřiblížíte. Celkem vtipné je, že přední kamerka nabídne vyšší rozlišení než ta zadní – konkrétně 5 MPx. Pořizování snímků je dílem okamžiku. Telefon ostří bleskurychle a přesně tam, kam klepnete na displeji.

S dodatečným doostřováním, které mělo produkovat opravdu efektní snímky, kdy zaostříte na jeden objekt a pozadí se rozmaže, funguje jak kdy. Podařilo se nám zachytit vskutku povedené snímky, stejně jako ty k ničemu. Občas se stávalo, že telefon fotku rozmazal úplně nesmyslně. Záleží tedy, co fotíte a ne vždy se to musí podařit. I další efekty stojí za zmínku. Díky dvěma objektivům si můžeme při úpravách zobrazit snímek ve 3D. Skutečně to funguje a u věcí, které fotíte zblízka je to zajímavá hračka. Praktické použití to spíše nemá.

Samotné prostředí fotoaparátu vypadá pěkně a intuitivně. Přibylo zde celé menu, kde přepínáte mezi jednotlivými režimy (fotoaparát, video, Zoe, autoportrét, duální snímání a panorama). Vypadá to moc hezky, ale z části mi to přijde nepraktické. U loňského modelu jste měli dvě tlačítka (jedno pro foto, druhé pro video) rovnou pod sebou. Z jedné obrazovky jste tak mohli buď začít fotit nebo natáčet video, což bylo nejen intuitivnější, ale hlavně rychlejší. Zde se mi párkrát stalo, že jsem začal natáčet video, když jsem chtěl fotit a opačně. Není to však nic, na co by se nedalo zvyknout.

UFocus:

Recenze HTC One M8 - UFocus HTC One M8 recenze - UFocus

Ukázka fotek:

Jak fotí HTC One M8 1Jak fotí HTC One M8 2 Jak fotí HTC One M8 9 Jak fotí HTC One M8 8 Jak fotí HTC One M8 7 Jak fotí HTC One M8 6 Jak fotí HTC One M8 3 Jak fotí HTC One M8 10 Jak fotí HTC One M8 11 Jak fotí HTC One M8 12 Jak fotí HTC One M8 13 Jak fotí HTC One M8 15 Jak fotí HTC One M8 22 Jak fotí HTC One M8 20 Jak fotí HTC One M8 19 Jak fotí HTC One M8 17 Jak fotí HTC One M8 16 Jak fotí HTC One M8 24 Jak fotí HTC One M8 25 Jak fotí HTC One M8 27 Jak fotí HTC One M8 29 Jak fotí HTC One M8 30

Ukázka videa:

Kdy, kde a za kolik?

HTC sebou opravdu hodilo a tak je telefon již k dostání i v ČR – skladem ho má několik obchodů. Doporučená cena byla stanovena na 17 499 Kč.

Aktuální cena: zdroj: heureka.cz

Resumé

HTC One M8 je parádní telefon, který má ambice srovnávat se s těmi nejlepšími na trhu. Na rozdíl od loňska nezaostává za konkurencí hardwarově, což je jedině dobře. O dostatek výkonu se stará procesor Qualcomm Snapdragon 801 a 2 GB operační paměti. Ano, “RAMky” by mohlo být více, ale v realitě vás její hodnota určitě neomezí. U vlajkové lodi nepřekvapí nejnovější operační systém Android 4.4 KitKat. Dočkali jsme se i nové verze uživatelské nadstavby Sense, tentokrát s číslovkou 6.0. Změn se neudálo tak moc, celé prostředí je barevnější. Zároveň ubylo pár nesmyslů jako jsou velké hodiny s počasím v menu. Prostředí je opravdu plynulé a telefon je radost používat. Celé rozhraní vynikne na pětipalcovém FullHD displeji, který je (stejně jako loni) skvělý. Kontrast, barevné podání nebo čitelnost na slunci nemá chybu.

Jednou z největších předností je pro mnohé design. Krásné kovové tělo a unibody konstrukce dávají najevo, že v ruce nedržíte přístroj za pár šupů. Díky prohnutým zádům a malé tloušťce telefon dobře padne do ruky. Občas jsme měli pocit, že má chuť z ní vyklouznout, což se naštěstí nikdy nestalo. Konstrukce vskutku vypadá ještě o mnoho lépe než u loňského modelu. Hodně lidí potěší přítomnost slotu na paměťové karty. Díky tomu můžete vestavěné paměti přidat dalších až 128 GB. Konektor sluchátek se posunul z horní strany na spodní, což se osvědčilo jako praktické.

Co se fotoaparátu týče, HTC udělalo kus práce. Fotky letošní vlajkové lodě vás pravděpodobně od koupě neodradí (na rozdíl od loňského roku), pořád se ale na trhu najdou lepší fotomobily. Technologie Ultrapixelů je sice zajímavý krok, ale mnoho přínosů v ní ani po roce nevidíme. Dva objektivy umí s fotkou provést zajímavé věci, praktické užití je však na pováženou.

Stejně jako loni se telefon může pochlubit reproduktory, které na mobilním trhu nemají konkurenci. Stereo umístěné na přední straně parádně hraje a kvalitně ozvučí každou hru či přehrávané video.

HTC One M8 se zkrátka povedlo. Nejedná se o kdovíjakou revoluci, ale oproti předchůdci doznalo řadu podstatných vylepšení a je tak v každém ohledu lepší. Bez obav se může měřit se Samsung Galaxy S5 nebo Sony Xperia Z2. Když k tomu přidáme zajímavé a hlavně funkční pouzdro HTC Dot View, dostaneme TOP smartphone.

+ Design
+ Zpracování a použité materiály
+ HTC Boomsound
+ Chytré pouzdro
+ Displej
+ Optimalizovaný systém
+ Slot na paměťovou kartu
+ Užitečná gesta
+ Aktuální verze Androidu

– Odemykací tlačítko jde velmi lehce zmáčknout
– Softwarová tlačítka
– Černý pruh pod displejem, který je k ničemu
– Nutná nanoSIM karta

Mohlo by vás zajímat

 

Komentáře

neprihlaseny

neprihlaseny

16.4.2014 9:07

osobne si bohuzel predstavim pod pojmem htc mobil s kompromisy, mobil s obrovskymi okraji okolo displeje, mobil od znacky ktera nestaci na cinskou konkurenci a nedokaze vyrobit mobil bez chyb..

minula generace nestacila samsungum ani nahodou a nova sice resi hlavni problem absenci micro sdxc karet ale stale nejde menit baterie, stale ma obrovske okraje okolo displeje a navic pridava ranu pod pas tlacitka na displeji

htc neni v pytli kvuli marketingu ale kvuli kompromisum ktere dela..

wortos

wortos

16.4.2014 9:11

dobra recenze a delo stroj .. ohledne tech softwarových tlačitek na displeji neni nejaka možnost jak je schovat aspon po čas hrani ? mám je taky u Xperie SP a tabletu bylo by fajn to mit přes celý displej

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
16.4.2014 9:19

Výborná recenze!
Jenom jak je “rozporcovana” vnitrni pamet? Kolik pro apk kolik pro obsah atd. Děkuji

Jirka

Jirka

z aplikace
16.4.2014 9:28

Wortos- já na Nexus 7 II mám taky softwarové tlačítka a při 95% her se mi schovají:) možná to tobě nepodporuje, ale mě (skoro) vždy zmizí. Jinak recenze pěkná a to pouzdro vypadá zajímavě.

Limetts

Matěj Machytka 0

16.4.2014 9:31

Děkuji všem za komentáře a pochvaly!
Wortos:

Problém softwarových tlačítek, myslím, záleží na optimalizaci her ze strany vývojářů. V některých hrách tak tlačítka mizí lépe či úplně než v jiných.

Honzaaaaaaaaaa:

Bohužel už telefon nemám v ruce a z hlavy si tuto informaci nepamatuji. :(

LukaS

16.4.2014 9:32

a který je podle tebe bez chyb a kompromisů? já tomu pořád nerozumím,já to že z tel. nemůžu vyndat baterku považuju za obrovskou výhodu….vnitřnosti sou všude stejný skoro,hlavní je tělo,pevnost,odolnost,odladěnost soft především….příští rok musí htc přidat voděodolnost,zapracovat ještě na tom fotáku a bude to supr,mám M7 a můžu jenom doporučit !!!!

LukaS

16.4.2014 9:34

jinak super recenze Mates.

wortos

wortos

16.4.2014 9:36

Matěj Machytka – no me se nestalo jeste ze by lista zmizla uplne , zmizi jen ikony v liste a objevuji se misto toho tečky :(

Limetts

Matěj Machytka 0

16.4.2014 9:44

wortos:

Máte pravdu, teď jsem vyzkoušel snad všechny hry (moc jich není), co mám na Nexusu 7 a ve většině případů se z ikon stanou tečky. To je asi přesně ten důvod, proč nemám softwarová tlačítka rád :D

Pavel S.

16.4.2014 11:06

Ta softwarová tlačítka jsou pro mě osobně velký fail obzvláště vzhledem k tomu, že telefon má stejně pod displejem tlustý černý pruh, který je pro tlačítka možná i z hlediska původního designu určen!? Co se mi hodně líbí je ten funkční kryt – originální nápad s těmi dírkami. Vyjímatelnou baterii bych asi nepotřeboval, ale stále nemůžu pochopit, proč výrobci ještě vyrábí vlajkové lodě s pouhými 16 GB paměti? Tím myslím i ostatní výrobce. Jinak na pohled pěkný telefon, ale ta soft. tlačítka ho zabíjí.

Ivo Rundt

z aplikace
16.4.2014 11:13

Pěkná recenze. HTC ONE M8 se mi líbí a s tím pouzdrem to je prostě špica. Už se těším až ji uvidím v reálu, když všude čtu, že na fotkách vypadá dobře, ale ve skutečnosti to je ještě lepší.

Xender

Xender 0

z aplikace
16.4.2014 11:16

To pouzdro je naprosto KRUTOPŘÍSNÝ.

wallin

wallin

16.4.2014 11:33

Mates, pěkná recenze, díky. Velké plus, že jí npsal někdo, kdo má M7:)
Nemyslím, že je důvod k upgrade z M7 na M8 díky slíbené aktualizaci na Sense6, stejně tak z S4 na S5(samsungáři do mne), ty nové modely se nijak zásadně neliší
Obhajoba toho širokého pruhu pod displayem je prý z důvodu mnoha antén, které jsou tam schované. A co se kapacity 16GB týká? I když mám v telefonu spoustu apek, pár epizod seriálu, filmy, hudbu, nikdy jsem neměl pocit, že bych měl málo místa. Stejně mám každý den tel. píchnutý v PC…

Limetts

Matěj Machytka 0

16.4.2014 11:40

Díky za komentáře :)

Pouzdro mě opravdu nadchlo, je to něco navíc a funkčnost je opravdu dobrá. 16 GB by mi bez slotu na kartu hodně vadilo, ale v případě, kdy lze paměť rozšířit o 128 GB v tom nevidím problém. Mínus pro mě zůstávají ta softwarová tlačítka :(

Limetts

Matěj Machytka 0

16.4.2014 11:41

Jak píše wallin, příliš důvodů k upgradu z M7 taky nevidím, i když samozřejmě, kdo chce TOP, tak si M8 koupí :)

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

16.4.2014 11:53

To pouzdro je prostě geniální! :)

RamzesII

RamzesII

16.4.2014 13:34

to: LukaS
vymenitelna baterie je napr i pro mne jenda z najepodstatnejsich veci, nechci mit telefon na kabelu nikdy.Ta jistota, ze muzu jit ven i s baterii na 10 procent a neresit, ze o pulnoci uz nezavolam taxika je dulezitejsi nez nejake sklenene telo. Myslim ,ze by se klidne dal vyrobit hlinikovy monolit a zespoda by byli dvirka, kudy by se dalal vytahnout baterie. Byli by spokojeni vsichni.
Softwarova tlacitka zabili tenhle telefon.Neplatim preci za display v telefonu takove prach abych mel vykrazeny pruh na tlacitka.Kdo tohle vymyslel a proc, nechapu.

hakim

hakim

16.4.2014 14:26

tie sw tlacika pri hrach miznu uplne, len zatial pri malo
skuste napr. robotek, worms armageddon, badland, ..
potom to riesite tak ze ked ich chcete vidiet (ukoncit hrU) tak slidnete s hora ako keby ste chceli byrolovat hornu listu

dawe

dawe

16.4.2014 14:33

Tento telefon pouzivam zhruba tyden a jsem maximalne nadseny

LukaS

16.4.2014 14:45

RamzesII: ale přeci dneska máš takových možností externího dobíjení…stejně jako si vemeš nahradní baterku si můžeš vzít externí napájecí baterii a cestou v bundě nebo klidně i u stolu v klidu nabíjet…jasně,není to tak praktický ale pro mě to je super daň za pevnost a odolnost telefonu…každýmu někdy spadne a telefon co má vyměmitelnou baterku vydrží minimálně o řád mín než…

Trip

Trip 0

z aplikace
16.4.2014 14:55

Pro mne víc mínusů než plusů. Takže nekupuji.

LukaS

16.4.2014 15:50

fresh news battle https://www.youtube.com/watch?v=gCwnHwyPiJA samsung má jako jediný takt 2,46

dunco

dunco

z aplikace
16.4.2014 16:59

Velmi pěkná recenze, díky. Jinak k těm komentářům zde, to snad některý píšou děcka, kterým to koupili rodiče a tady pak řeší úplný blbosti.

Megaranator

z aplikace
16.4.2014 18:30

Ti co nadáváte na 16gb paměti tak to já mám 3.5gb celkově a je to pořád plný takže buďte rádi

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
16.4.2014 18:56

Megaranator: Tak už zahoď nokii 3310 a kup si novej mobil :-D

Petr

Petr

17.4.2014 8:06

Myslím, že tímto modelem se HTC vrací jednoznačně na vrchol. Minulý rok naznačil, tento rok potvrdil že HTC to myslí vážně s prémiovými telefony. Kdo dá na reklamu a hromadu balastu asi bude sahat po Samsungu, takové peníze do reklamy prostě HTC nikdy rvát nebude, ale z HTC by se mohla díky tomu stát “chytrá” volba, tak trochu proti proudu. A že se jedná v prémiových telefonech o nejlepší telefon, o tom asi žádná. Pokud bude Samsung i nadále šetřit na zákaznících v materiálech na konstrukci, tak by mohl začít hodně ztrácet-v designu se karta již rozhodně obrátila. On už i Apple poměrně zaspal, i tam by si mohlo HTC něco ukrást.

Honza

Honza

17.4.2014 15:26

Telefon se mi taky líbí moc, je fakt, že lidi si budou raději kupovat Samsungy, protože mají větší reklamu, ale osobně se mi líbí více HTC. Člověk si to musí vyzkoušet a pak hodnotit. Pro někoho je lepší to a pro někoho to.

Jana

Jana

31.8.2014 16:52

Ja mam HTC M8 a som snim moc spokojna ale akurat v piatok mi priatel kupil puzdro priamo nan co by malo byt vidiet nanom ze mi dosla sprava a dalsie tie funkcie ale idelen to pocasie a hodiny a viem zdvihnut a zlozit hovor ked ho mam zatvoreny ale viac nic poradte mi cim to moze byt dakujem

Juraj

Juraj

28.11.2014 18:37

Výborný fon panove ! Dál na trhu je tolik věci na výběr,len mat prachy !

Jiří

Jiří

6.4.2015 14:15

Dobrý den,

Mam dotaz lze blokovat sms a volani u m8 ??
Diky

Jirka

Jirka

26.11.2015 12:50

…blokl se mi display a nešel vypnout….baterie nejde vyškubnout….prý je nějaká kombinace k tvrdému vypnutí…nevíte ??? (htc one m8)

RSS (komentáře k článku)