Menu

Test odolnosti vlajkových lodí – Samsung, HTC, Google a Apple proti sobě

Většina testů odolností se provádí s jedním zařízením a zachází se do nejzazších extrémů, jako jsou řezání pilami, bouchání kladivy či dnes již klasické testy v mixéru. Avšak testy pádu z výšky od pasu a hrudníku, nebo namočení telefonů na krátkou dobu do vody odpovídají reálným situacím. V novém videu z YouTube kanálu ElecronicsBreak se můžeme podívat, jak si proti sobě stojí vlajkové lodě nejznámějších výrobců. Uvidíme Samsung Galaxy S5, HTC One M8, Apple iPhone 5S a LG Nexus 5. Bohužel ve videu postrádáme telefony od značky Sony, které by pravděpodobně vykazovaly dobré výsledky a současný Top model od společnosti LG G2.

 

Ve videu dopadne většina telefonů dobře. Největší výhodu měl telefon Samsung Galaxy S5, který nabízí zvýšenou odolnost a vodotěsnost a splnil očekávání, poté příjemně překvapilo HTC One M8 a Apple iPhone 5s, oba přežili jak pád, tak vodní lázeň, nicméně u HTC přestal fungovat reproduktor. Nejhůře v celém testu dopadl LG Nexus 5, který nezvládl pád, avšak po ponoření stále fungoval, bohužel bez reproduktoru. Tyto testy mohou být zavádějící a při pádu mnohdy záleží, na jakou část telefon dopadne, možná měl tedy Nexus 5 pouze smůlu. Vodní test byl poměrně férový, ale je jasné, že dominovat v něm budou vlajkové lodě Samsungu a také Sony, díky zvýšeným odolnostem.

test odolnosti

Zdroj: YouTube.

 

Komentáře

Alexander Stick

z aplikace
17.4.2014 10:37

Ten test je s prominutim ale pi…..vina! A hned ten droptest kde chudak Nexus sebou zasekne nejdriv do kovoveho stojanu ktery ho roztoci a znova sekne rohem do betonu a ten blb se divi ze prasknul. Kdyz uz droptest tak at maji vsechny telefony stejne podminky jako v Euro NCAP tam taky prece neposilaji auta do sloupu kazdy pod jinym uhlem, a uz vubec je kus od kusu neroztoci o jiny sloup a pak mu daji jen 3 hvezdy protoze pri narazu do toho druheho mu utrhlo motor i s celym predkem. To je trochu na hlavu nemyslite?

Michael D.

Michael D.

17.4.2014 10:57

Jsem překvapen, jak ustály nevodotěsné telefony vodní lázeň a ještě takto dlouhou dobu. Iphonu to vůbec nevadilo, zbylé dva HTC a Nexus, tam by mě zajímalo, jestli po vyschnutí začly fungovat repráčky a taky jestli se nějaký z těchto telefonů nerozsypal až po tom, co ta voda zatekla někam hlouběji po nějakém čase.

chci

chci

17.4.2014 11:13

Takový test = žádný test. Od každého jich měli testovat aspoň tak 100ks a pak statisticky vyhodnotit který model se nejčastěji poškodí… Pak by to mělo vypovídající hodnotu.

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
17.4.2014 11:35

Alexandr: tak mi teda řekni jak to chceš udělat férově?

Morize

Morize

17.4.2014 11:50

Když už ničí zařízení za desetitisíce, proč už si nedají trošku práce navíc, aby test pro každé zařízení nějak normalizovaly. Mělo by to mnohem větší vypovídající hodnotu.

Tím teda nechci nijak obhajovat Nexus. Ruku na srdce, vzhledem k tomu, že jsou vyloženě nakřáplé rovnou dva rohy, tak je asi jasné, že tady by pomohlo jedině kdyby spadl celou plochou na záda. Na druhou stranu si tím polepšil oproti předchozí generaci, která nesmí spadnout ani na ta záda :D

Vlastimil91

Vlastimil91 0

17.4.2014 12:06

Ono hodně záleží jak ten telefon dopadne na jakou hranu a tak dále.
Mě třeba Note 3 vyklouzl z ruky a dopadl displejem přímo na hranu nočního stolku a potom spadl ještě na podlahu s parket. Osobně když jsem ho zvedal tak už jsem čekal že se aspoň to sklo rozsypalo ,ale naštěstí vše dopadlo dobře a nic se mu nestalo.
Kamarád má taky Note 3 a spadl mu z blbého stolu na plovoucí podlahu a sklo mu prasklo. Dopadl na hranu kde se vysouvá S-Pen ,takže krásná pavučina :)

Alexander Stick

z aplikace
17.4.2014 12:55

Honzaaaaaaaa; tak co pro zacatek prestat testovat vodeodolne telefony vs bez ochrany za stejnych podminek? A pro droptest pouzit specialni klesticky a vozicek na kolejich ktery upusti telefony vsechny v stejny rychlosti, uhlu naklonu a bez toho aby ten telefon nevrazel do nohou tohoz sameho stojanu? Tim bych zacal.

mimar48

z aplikace
17.4.2014 16:45

Loni mi spadlo One M7 do vody. Téměř ihned jsem ho vytáhnul, mohl být pod vodou maximálně tři vteřiny. Okamžitě jsem se ho pokoušel vypnout, ale ve zmatku se mi podařil jen restart. Ten naběhnul už jen s částečně čitelným displejem. Telefon jsem znovu vypnul a s malou dušičkou ho nechal dva dny sušit. Málo platné, umřel :(
Nevím, jestli by ho zachránila možnost vyndání baterie, ale poté, co se mi podařilo rozbít displej hloupým pádem z malé výšky na fólií a ochranným krytem vybaveným LG-G2, jsem další telefon koupil hned s pojistkou proti poškození a krádeži.

DiGi

DiGi

20.4.2014 20:33

N5 mi padnul displayem dolů v tramvaji a rozhodně to nebyl hezký pohled (a to jej ještě zbrzdily sluchátka). Kompletně *celý* display pěkně na maděru.

U N5 je problém ten, že rámeček okolo displaye je jen pogumovaná / plastová sranda a sklo kryjící display je pak úplně od rohu až do rohu. Takže asi kromě případu kdy telefon padne jen zády na zem bude mít N5 display pokaždé na hadry :(

DiGi

DiGi

20.4.2014 20:43

@Alexander Stick – to že se v tom videu N5 ještě odrazil znamená že na zem šel s výrazně menší rychlostí než ostatní telefony. Ve výsledku by tedy dopadl ještě hůře

darkluk

darkluk

15.6.2014 10:51

N5 je křehký telefon, co si budem.

RSS (komentáře k článku)