TOPlist

Nejvýkonnější smartphony v polovině roku 2019. První místa okupují čínské značky

antutu kveten 2019 nejvykonnejsi telefony

Společnost AnTuTu, která stojí za stejnojmennou benchmark aplikací, zveřejnila nové výsledky testování. Mezi nejvýkonnější smartphony se řadí hlavně čínské telefony, které pohání čipset Snapdragon 855. Pojďme se na desítku nejlepších podívat blíže.

Snapdragon 855 je zdaleka nejvýkonnější čipset na trhu s Android telefony

Ještě, než se pustíme do výsledků, připomeneme, za jakých podmínek se nejvýkonnější smartphony objevují v žebříčku. Data byla sesbírána po celý měsíc květen. Aby se zařízení v žebříčku objevilo, musí se během měsíce otestovat telefon minimálně tisíckrát. A to v poslední verzi AnTutu Benchmark V7. I proto například v žebříčku můžou chybět některé telefony, jako je třeba Snapdragon verze Galaxy S10 či vivo iQOO nebo LG G8 ThinQ. A to i když se v minulých měsících umístily vysoko.

antutu kveten 2019 nejvykonnejsi telefony android

Na prvním místě je telefon OnePlus 7 Pro, který v průměru získal 373 953 bodů, na druhém a třetím místě je dvojice Xiaomi telefonů. A to Mi 9 a BlackShark 2. Výsledky se pohybují hodně podobně, první telefon získal 371 894 bodů, druhý 369 224. Na čtvrtém místě se trochu překvapivě umístil telefon LG V50 ThinQ 5G, na druhou stranu i tento mobil pohání Snapdragon 855.

Dále je v žebříčku čtveřice modelů Galaxy S10, všechny v globální verzi s čipsetem Exynos 9820. Z absence některých telefonů těží i Huawei, kdy se na deváté a desáté místo dostaly modely Huawei P30 a P30 Pro. Další měsíc se dá očekávat útok na první pozice. A to z toho důvodu, že se do žebříčku zařadí telefon Xiaomi Redmi K20 Pro.

Překvapil vás výsledek nějakého telefonu?

Zdroj: antutu.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)