Nejvýkonnějším Android telefonům na trhu vládne Huawei. Obsadil první 3 místa

nejvykonnejsi telefony antutu zebricek kirin 980 huawei

Poslední dobu ovládaly žebříček nejvýkonnějších Android telefonů hlavně zařízení, které mají Snapdragon 845. Jenže minulý měsíc se konečně představil nový Huawei Mate 20, který dostal zbrusu nový čipset Kirin 980. Očekávalo se tak, že se “starší” Snapdragon 845 překoná. To se i stalo, jak ukazuje poslední žebříček AnTuTu. Není to ale jen o novém Kirinu, překvapilo i nové herní Xiaomi, které se dostalo přes 300 tisíc bodů.

Kirin 980 v Huawei telefonech ovládl žebříček AnTuTu

První tři místa obsadily telefony řady Mate 20. Nejlépe na tom možná překvapivě není Mate 20 Pro, ale levnější Huawei Mate 20. To je způsobeno nižším rozlišením displeje ve výchozím nastavení, tudíž je i mírně výkonnější. Nejvýkonnější telefon tak má průměrně 311 840 bodů. Na druhém místě je Huawei Mate 20 Pro, který má 307 693 bodů. Třetí místo udržuje o několik tisíc bodů Huawei Mate 20 X. Nejedná se o žádné velké překvapení, podobný výsledek se čekal. Až do vydání nových čipsetů Snapdragon 855 a Exynos 9820 se na prvním místě budou objevovat právě Huawei nebo Honor telefony.

antutu vysledky kirin 980 huawei

Mnohem více ale překvapil herní telefon Xiaomi Black Shark Helo, který byl také minulý měsíc představen. Najdeme v něm Snapdragon 845. Z něj ale dokáže dostat trochu více výkonu než konkurenční telefony. Dokázal se dostat jako první Snapdragon telefon přes magickou hranici 300 tisíc bodů, přesněji má 301 757 bodů.

AnTuTu Benchmark: Apple iPhone XS vs Huawei Mate 20 Pro

AnTuTu Benchmark: Apple iPhone XS vs Huawei Mate 20 Pro

Do konce roku bychom ještě měli vidět výsledky telefonů jako je Xiaomi Mi Mix 3, OnePlus 6T nebo Honor Magic 2. Tyto telefony se ještě do žebříčku nedostaly hlavně z toho důvodu, že neexistuje dostatek měření. Honor Magic 2 určitě příští měsíc uvidíme na vrcholu žebříčku, používá totiž také Kirin 980. Očekávat se dá také, že o nějaký ten tisíc se oproti předchůdcům zvýší počet bodů i u Mi Mix 3 a OnePlus 6T. Pokud se ale podíváme na celkové hodnoty, tak Android telefony nestačí na Apple. Výše můžete vidět naše video, kde srovnáváme v AnTuTu Apple iPhone XS a Huawei Mate 20 Pro.

AnTuTu Benchmark
AnTuTu Benchmark

Překvapil vás výsledek Kirin 980, nebo jste tato čísla čekali?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)