Známe nejprodávanější Android vlajku současnosti. Tipnuli jste správně?

samsung galaxy s23 ultra nejprodávanější android mobil
  • Agentura Canalys přišla s analýzou nejprodávanějších mobilů 
  • Prémiovkám vévodí iPhony
  • Na pátém místě se nachází Samsung Galaxy S23 Ultra

Přestože trh s chytrými telefony čelí (i kvůli vysoké celosvětové inflaci) poměrně vysokému propadu, lidé v porovnání s loňským rokem kupují dražší telefony. Agentura Canalys zveřejnila globálně nejprodávanější telefony, kterým vévodí jablečné iPhony. Android mobil obsadil až pátou příčku a je jím Galaxy S23 Ultra.

Společnost Canalys tvrdí, že se trh s telefony vyšší třídy (těch, které stojí více než 500 dolarů) meziročně zvýšil o 4,7 %. Celkový tržní podíl těchto telefonů činí 31 %, což je historicky nejvyšší číslo. Tím vůbec nejprodávanějším telefonem v této kategorii je iPhone 14 Pro Max. V závěsu je klasická Pro verze, třetí příčku obsadil iPhone 14, čtvrtou pak iPhone 13. Je tedy vidět, že v prémiovém segmentu táhnou hlavně jablečné telefony.

Na pátém místě se umístil Samsung Galaxy S23 Ultra, překvapením může být například i Galaxy Z Flip 4, který se nachází na desáté pozici. Ohebné telefony očividně táhnou, navíc právě Flip je poměrně dostupný. Vždyť se dá v Česku koupit pod 17 tisíc. Na seznamu bychom upřímně nečekali ani základní Xiaomi 13, což dokazuje, že zákazníci už nemají čínskou firmu zaškatulkovanou jako tu, která nabízí levné telefony s dobrým poměrem cena/výkon, ale jsou ochotní si za kvalitu připlatit.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Dostal se na seznam i váš telefon?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)