Menu

Nejotravnější vlastnost Google Allo přijde i do dalších aplikací

Na Google Allo jsme se načekali poměrně dlouho. O to větší pak bylo zklamání některých uživatelů, jimž se zdá, že má málo funkcí. Takových uživatelů ale není mnoho. Tedy alespoň ve srovnání s těmi, kterým vysloveně vadí snad nejotravnější vlastnost aplikace. Možná dokonce víte, o jaké funkci tu mluvíme, přestože jste odolali a Google Allo nenainstalovali. Stačilo totiž, aby někdo napsal vám.

Nejotravnější vlastnost Google Allo – App Preview Messaging

Pokud si někdo z vašich známých nainstaluje Google Allo a bude se s vámi chtít spojit, může vám rovnou z této aplikace napsat. Přestože nemáte aplikaci nainstalovanou, zpráva vám dorazí. Google tuto funkci nazval App Preview Messaging. Zprvu můžete odpovědět, ale čím více budete odpovídat, tím více vás bude nutit aplikaci nainstalovat. Už chápete proč, je to otravné? A aby toho nebylo málo, tuto vlastnost brzy získají i další aplikace pro textovou komunikaci. App Preview Messaging je totiž plnou součástí poslední aktualizace “Služeb Google Play” a budou ji moci využívat všichni vývojáři.

nejotravnější vlastnost allo brzy všude

Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o užitečnou funkci. Vyberete si jakýkoliv kontakt s telefonním číslem a můžete mu psát prostřednictvím vámi zvolené aplikace, bez ohledu na to, zda ji používá i druhá strana. Jenže tato zajímavá funkce se brzy změní v peklo spoustě uživatelům. Jen si to spočítejte s námi. Kolik aplikací používáte vy? Jednu, dvě nebo tři? A kolik různých aplikací asi tak používají všechny vaše kontakty. Představte si, že by vám každý jednotlivý kontakt psal z jiné aplikace a vy byli postupem času nuceni instalovat každou. Samozřejmě je zde ještě druhá možnost, většinu kontaktů ignorovat.

Jaká bude budoucnost Instant Messagingu? Budou mít všichni všechno?

Je nad slunce jasné, že výše popisovaný scénář je poněkud přehnaný a asi nebude zcela běžný. Přesto se ale domníváme, že se z této na první pohled dobře vyhlížející funkce stane ta nejotravnější vlastnost, kterou snad naši Androidi mohou získat. Samozřejmě, toto bude fungovat jen mezi Androidy, neboť vše funguje přes “Google Play Services”.

V tuto chvíli údajně Google experimentálně testuje App Preview Messaging na aplikacích nejmenovaných partnerů. Nicméně všichni mají stejný cíl – být vždy a všude. Naštěstí by měla jít funkce vypnout v nastavení Google Play.

Zdroj: 9to5google.com

Možná jsme ale jen příliš přísní. Jaký je váš názor na App Preview Messaging? Užitečná funkce nebo nejotravnější vlastnost na Androidu? Podělte se o svůj názor v komentářích.

 

Komentáře

Megaranator

z aplikace
26.9.2016 8:15

Pořád nechápu co je na tom otravného.

DannyMacho

Daniel Macho 0

z aplikace
26.9.2016 8:34

To, že Vás to po kliknutí na “Odpovědět” bude neustále odkazovat do Obchodu Play.

Milan4exa

z aplikace
26.9.2016 8:34

Každý den mám pořád nějaké nabídky, takže jsem ani nezaregistroval že je něco tak otravneho.

Milan4exa

z aplikace
26.9.2016 8:38

Daniel – pokud odpovím někomu přes aplikaci, kterou normálně nepoužívám, tak to znamená, že ji akceptuji a je pro mě na místě, že se mu nabídne instalace.

DannyMacho

Daniel Macho 0

26.9.2016 8:51

Milan4exa: Chápu. Možná jsem prostě příliš přísný ve výběru nainstalovaných aplikací. Mě osobně by tedy poměrně hodně otravovalo, kdyby mi byla nová aplikace nabízená třikrát do týdne. Za dva týdny bych bez jejich promazávání nevěděl, kam dřív.

Teď mě ale napadá, že by celou situaci mohly zásadně zjednodušit streamované aplikace bez instalace, jak je Google předváděl na I/O 16.

Jerry7650

26.9.2016 9:18

Google oblast instant messagingu neuvěřitelně projel a už vůbec nechápu jeho opakované naprosto amatérské pokusy to napravit. Vždyt mají miliardy zisku, můžou si dovolit stovku špičkových programátorů, kteří by dělali jen tu jednu aplikaci. Ale výsledky vypadají jak práce středoškolského nadaného studenta.

Zkoušel jsem Duo – tragedie. Nic neumí, ale ok, možná to bylo cílem, ale třeba na LG G3s ta aplikace nezůstane v paměti, ale je ukončena a nebo volám, nezvoní a jakmile položím, tak na mobilu vyskočí hláška, že je zmeškané volání…. Hangouts – i po x letech vývoje stále tragedie a ani se nedivím, že v mém okolí x set kontaktů ji nepoužívá nikdo.

Google měl šáhnout do kapsy a koupit kdysi whatsapp. To by udělal nejlépe.

Každopádně proč sakra nevezme to nejlepší z aktuálních messengerů a lidi klidně přejdou, pokud jim to dokáže vnutit ala způsob, který je popisovaný ve článku.

Whatsapp – geniálně jednoduché v infu, zda zpráva odešla, byla přijata a přečtena + to je podstatné – aplikace nepadá a není mazána z paměti telefonu, takže člověk je onlině

Skype – líbí se mi ti ekotikovy ve formě krátkého videa, ale jinak tragedie. I na Note3 ta aplikace padá, odhlašuje se atd. A obecně Skype dosud nevyřešil problém s tím, když je člověk přihlášený na více místech, což je taky s ohledem na majitele nepochopitelné. přitom to prostě jde – viz facebook.

Facebook messenger – ok, akorát řada lidí ho má spojený tak s facebookem, že ho nemají jen proto, že nechtějí být na facebooku, navíc trochu už moc překomplikovaný.

Ale ještě k tomu Google, občas fakt jen kroutím hlavou. Apliakce Mapy – klíčová aplikace a nebyl schopný déle jak rok přidat takovou blbost jako zobrazení měřitka mapy neustále. Místo toho tam vymyslel blbost, že se měřítko zobrazuje jen při zvětšování mapy. A nebo Gmail, další naprosto nepochopitelný fail – do této chvíle mobilní aplikace neumí tak základní věc jako je zobrazení typu hvězdičky. Místo toho zobrazuje všechny žluté, aťsi je označíte jakkoliv na desktopu.

DeathValley

26.9.2016 9:44

To Jerry7650: souhlas. Proto pouzivam jen SMSky (a obcas WApp).

Radek_radek

radek radek 0

26.9.2016 10:22

Telegram mám nejraději, snadná obsluha a neomezené možnosti používání. Škoda jen nepodpory hovorů ale stejně bych to nepoužíval.

jacobwinter777

z aplikace
26.9.2016 10:29

Také stále nechápu co je na tom tak otravného..

Fuerte

z aplikace
26.9.2016 10:42

megaranator: asi nechapes vic veci jak se zda….je to stejne jako nuceni messengeru od fb….

Godspeed78

26.9.2016 10:46

Používám cca 6 měsíců program DISA. FB Messenger, Whatsup a textovky v jednom. Parádní. Chybí Hangouts a Viber, ale to mi netrápí.

Skautik

Lukáš Kymla 0

z aplikace
26.9.2016 14:59

Je mi to jedno, pouzivam jen zakladni sms app. Na tech cca 10sms za měsíc to plne vyhovuje. A zadny dalsi app na jakekoli zpravy nepotrebuji.

Lexon

z aplikace
26.9.2016 15:43

A já nechápu jak by mě mohla otravovat applikace, kterou nemám nainstalovanou na tabletu, který má simku jen na data.

Radeg

radeg 9

z aplikace
26.9.2016 17:12

@Lexon:
Nainstaluj a pochopíš.

RSS (komentáře k článku)