TOPlist

Jaký je nejošklivější telefon? Máme pro vás 5 žhavých adeptů

nejosklivejsi telefon historie

Položili jste si někdy otázku, jaký je vlastně nejošklivější telefon na světě? Mezi dnešními smartphony bychom vybírali jen velmi těžko, jsou si totiž podobné jako vejce vejci. Proto si v dnešním článku představíme telefony hlavně z minulosti, kde se výrobci nebáli experimentovat.

Motorola StarTac Rainbow: Telefon z krabice ovesných vloček

Psal se rok 1996 a věhlasná společnost Motorola světu přináší dalších ze svých telefonů. Ten dostal označení StarTac a rozhodně zaujal. Nastartoval totiž éru „véčkových“ telefonů. S funkčností to nebylo v té době nikterak růžové (sloužil hlavně k volání a SMS) a ani s kvalitou konstrukce, kde měl zejména zavírací mechanismus problémy. Přestože dal kořeny dalším telefonům podobné konstrukce, od pozdějších véček se trochu lišil – v horní části totiž nebyl displej, ale jen sluchátko. Tento přístroj samotný bychom do dnešního článku asi nezařadili.

Co se však vyloženě nepovedlo, byla jeho verze pojmenovaná Motorola StarTac Rainbow, která rozhodně na nejošklivější telefon historie aspiruje. Tento přístroj se vyznačoval mnoha barvami, které připomínaly spíše reklamní předmět nebo hračku. Spolu se zvláštní véčkovou konstrukcí jste telefonem rozhodně zaujali, nebylo to ale nejspíše v pozitivním smyslu.

1996 Motorola Rainbow StarTAC (WORKING IN 2018)

1996 Motorola Rainbow StarTAC (WORKING IN 2018)

Toshiba G450: Telefon, nebo dálkový ovladač?

Posouváme se o deset let kupředu, kdy Toshiba světu představila velice zajímavý telefon s označením G450. Přesněji to byl rok 2008, kdy světlo světa spatřil iPhone 3G. Přístroj od Toshiby však iPhonu rozhodně funkcemi nekonkuroval, on vlastně ani žádnou konkurenci neměl. Zaujal především svým provedením, u kterého byste možná na první pohled netipovali, že se jedná o mobilní telefon, ale spíše dálkový ovladač. Tvar připomínal čokoládovou tyčinku a aby toho nebylo málo, klávesnice byla rozdělena na dvě kruhové části. OLED displej nabídl celé 2 barvy.

Telefon si rozuměl s 3G sítěmi a bylo jej dokonce možné propojit s notebookem či počítačem a sdílet tak internetové připojení (tedy hotspot). Uměl telefonovat, psát SMS a dokonce i přehrávat MP3 písničky. Telefon se však tragicky ovládal a úspěch nepřinesl. My ale společnosti Toshiba děkujeme příspěvkem do dnešního článku jako kandidáta na nejošklivější telefon.

nejosklivejsi telefon-toshiba g450

CEC F88: Telefon přilepený na hodinky

Chytré hodinky jsou dnes zcela běžným příslušenstvím a na trhu nechybí ani modely, které jsou schopné nahradit mobilní telefon. Nutno uznat, že kromě slabší výdrže na jedno nabíjení je tento koncept dnes dobře využitelný. O něco podobného se ale pokusila společnost CEC již v roce 2003. Výsledkem bylo něco nazvané jako F88. Společnost CEC šla nejspíše cestou nejmenšího odporu a prostě vzala mobilní telefon a přilepila jej na řemínek hodinek, kam ještě vsadila klávesnici. Výsledkem je něco, co si na svou ruku vzal jen opravdový fajnšmekr.

K přístroji šla připojit i přídavná kamera a také reproduktor pro volání. Ten byl pro změnu vytvořen jako jakýsi prsten. Umíte si představit, jak vtipně musel člověk vypadat v momentě, kdy se pokoušel s tímto přístrojem telefonovat? Buďme rádi za dnešní modely chytrých hodinek.

F88

BlackBerry Passport: Telefon, který se ani nevešel do ruky

Posouváme se až do roku 2015, kdy společnost BlackBerry představila další velice zajímavý telefon. Ten sice kráčel v zaběhlých kolejích jiných smartphonů stejné značky, tedy dotykový displej a pod ním hardwarová klávesnice. Něco tu však nesedí – displej je sice extrémně jemný (a vlastnostmi i povedený), je však čtvercový. Trochu paradox oproti dnešní době, kdy jsou displeje stále užší a užší, že? Čtvercový displej s úhlopříčkou 4,5″ způsobil, že byl telefon extrémně široký. No a navíc vypadal opravdu strašně.

BlackBerry Passport-nejosklivejsi telefon

Vertu Signature Cobra: Kýč, který vás vyšel pěkně draho

Dnešní článek ukončíme nejnovějším a rovněž suverénně nejdražším telefonem našeho výběru. Společnost Vertu byla poměrně známá – vyráběla prémiové telefony pro opravdu náročnou klientelu. My jsme jeden kousek před pár lety recenzovali a jen jsme si potvrdili, že telefon po stránce výkonu, systému a pohodlí při používání za moc nestojí. Hlavně když uvážíme cenu. Před rokem se na světlo světa dostala limitovaná edice Vertu Signature Cobra, která na první pohled vypadá jako laciný špás. Jenže tak laciný není – stojí totiž v přepočtu necelých 7 milionů!

Cena je vysoká především kvůli 439 rubínům na těle a hadím očím, které jsou ze smaragdů. Hardwarově byl na tom telefon obstojně – Qualcomm Snapdragon 810, 4 GB RAM a 64GB vnitřní úložiště. Společnost Vertu čekala, že se z takového telefonu nejspíše prodejní trhák nestane (mohla za to cena, nebo otřesný design? :-)), a tak vyrobila jen 8 kusů. Inu, za originalitu se platí.

VErtu-Signature-Cobra-nejosklivejsi telefon

Jaký je podle vás nejošklivější telefon?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)