Nejnovější aplikace z Google Play #325: nová cloudová herní platforma

Nejnovější aplikace z Google Play #325: nová cloudová herní platforma

Máme tu již šesté pondělí roku 2020 a s ním i 325. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme nové aplikace pro Android. Tentokrát tu máme program pro výuku cizích jazyků, na „pařmeny“ čeká nová cloudová herní platforma, dále přinášíme kurzy Nevýchovy a na závěr je tu aplikace pro nájemníky z Ostravska.

Learn 150 Languages – naučte se jazyky

První aplikace dnešního přehledu zaujme především ty, kdož se učí nebo chtějí naučit nějaký cizí jazyk. Jmenuje se Learn 150 Languages (v českém Obchodě Play je lokalizována jako Naučte se 150 jazyků) a její název výstižně popisuje, co od ní můžete očekávat.

V Obchodě Play se dočtete: „Vyberte si z našich 11 000 000 nahraných lekcí nebo si vytvořte vlastní kurz na míru podle toho, co přesně vás zajímá. A jestli studujete kvůli práci, můžete si dokonce vytvořit vlastní kurz pro jednu z 60 různých profesí.“ Bluebird používá vědecky ověřenou metodu opakování s optimálními intervaly. Jazyk se tak naučíte rychleji, a navíc si ho zapamatujete i do budoucna.

V každém jazyce se naučíte:

  • 2 000 nejpoužívanějších slov (ta představují 84 % běžné komunikace).
  • 100 nejpotřebnějších sloves – včetně skloňování v minulém, přítomném a budoucím čase.
  • Jak tvořit vlastní věty.
  • Jak si poradit v desítkách běžných situací.
  • Jak se neztratit v komplexní konverzaci.

Naučte se 163 jazyků | Bluebird

Naučte se 163 jazyků | Bluebird

Aplikace Learn 150 Languages nabízí týdenní zkušební verzi zdarma, dále pak můžete pokračovat placenými lekcemi. V Obchodě Play je necelé dva týdny, během kterých si ji stáhlo více než deset tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,7 vypadá velice nadějně! 15 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.4 a novějším.

Learn 163 Languages | Bluebird
Learn 163 Languages | Bluebird

NVIDIA GeForce NOW – cloudová herní platforma

NVIDIA po několika letech testování spustila svou cloudovou herní platformu GeForce NOW. Funguje podobně, jako Google Stadia, což v praxi znamená, že můžete hrát náročné hry i na relativně nevýkonných zařízeních.

Pointa spočívá v tom, že samotná hra běží v cloudu na serverech NVIDIA – zatímco k hráči je přenášen aktuální obraz, směrem od něj se přenášejí pouze stisknuté klávesy a pohyby myší či herním ovladačem. Herní zážitek tak není závislý na výkonném hardwaru, ale především na rychlosti internetové přípojky.

Klientské aplikace jsou k dispozici pro zařízení s operačními systémy Windows, Mac OS, Android a konzoli NVIDIA Shield. Službu lze používat zdarma s omezením délky jedné herní seance na 60 minut, nebo neomezeně za 139 korun při platbě na 12 měsíců, ze kterých dostanete 90 dnů zdarma.

Klientský program NVIDIA GeForce NOW je v Obchodě Play od října 2019, avšak teprve nyní je dostupný pro všechny. Po více než 100 000 instalací má průměrné hodnocení 3,2. Instalační balíček velký 33 MB můžete použít na telefonech a tablech s Androidem 5.0 a vyšším.

GeForce NOW Cloud Gaming
GeForce NOW Cloud Gaming

Nevýchova – nevychovávejte své děti

Existuje celá řada způsobů, jak vychovávat své děti. Jednou z možností je i takzvaná Nevýchova, stavějící na tom, že nebudete ratolesti vychovávat obvyklým autoritativním stylem, ale ani příliš liberálně, bez pravidel. Jejím cílem je, aby rodiče dětem rozuměli a měli s nimi hezký vztah.

Nová aplikace zatím slouží pro účastníky kurzu Nevýchovy, kteří v ní mohou poslouchat celý kurz offline jako audio. Autoři ale slibují: „Brzy ji rozšíříme i pro rodiče mimo kurz a budete si v ní moci pustit blogová audia, seriály, webináře a další obsahy zdarma na témata, která vás s dětmi trápí: zlobení, neposlouchání, vztekání, období vzdoru, divoká puberta a další.“

Všechny dostupné lekce lze stáhnout jedním klepnutím do mobilu a můžete je poslouchat kdykoliv i bez připojení k internetu. Aplikace si dokonce umí pamatovat, kde jste skončili, a rovnou se vám otevře na správném místě.

Aplikace Nevýchova je v Obchodě Play deset dnů, během kterých si ji stáhlo více než sto uživatelů. Z důvodu malého počtu hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Jen 3,8 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.4 a novějším.

Nevýchova
Nevýchova

Můj domov – pro nájemníky Residomo

Tento díl uzavřeme aplikací, kterou připravila česká firma TESCO SW pro společnost RESIDOMO, která je největším poskytovatelem nájemního bydlení v České republice – vlastní a spravuje na 43 tisíc bytů na Ostravsku a na území Moravskoslezského kraje.

Mobilní aplikace Můj domov slouží k usnadnění přístupů nájemníků společnosti RESIDOMO k jejich nájemním údajům. Sdružuje kontaktní informace o nájemníkovi a důležité informace o nájemních smlouvách.

Nájemník si může jednoduše změnit své kontaktní údaje, přihlásit nebo odhlásit další bydlící osobu v bytě, aniž by musel navštívit klientskou pobočku, stejně tak může z pohodlí svého domova nahlásit poruchu, závadu či jiný technický požadavek.

Mobilní program Můj domov je v Obchodě Play necelé dva týdny a zatím si ho stáhlo přes sto uživatelů. Z důvodu malého počtu hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 71 MB můžete použít na telefonech a tablech s Androidem 5.0 a vyšším.

Můj domov
Můj domov

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)