TOPlist

Nejnovější aplikace z Google Play #324: nový launcher od Microsoftu

Nejnovější aplikace z Google Play #324: nový launcher od Microsoftu

Máme tu první únorové pondělí roku 2020 a s ním již 324. pokračování našeho cyklu, ve kterém představuje zajímavé nové aplikace. Dnes to bude program pro sýraře, aplikace pro budování sousedských vztahů, vyhledávač nádob na odpad a nový launcher od Microsoftu.

Domácí mlékař – pro sýraře

První aplikace dnešního přehledu asi nebude vysloveně masovou záležitostí, ale protože v našich výběrech preferujeme české programy, nemůžeme ji minout. Domácí mlékař je v Obchodě Play prvotinou z hlavy Ondřeje Sádlíka.

Bohužel musíme hned na začátku poněkud kriticky konstatovat, že autor popisek svého dílka poněkud odbyl. V Obchodě Play se dočtete pouze toto: „Aplikace pro sýraře, naleznete různé kalkulačky a pomůcky při výrobě sýrů. Aplikace je stále ve vývoji.“

Aplikace sice nectí designové zásady Holo UI, ale i tak je poměrně pěkně graficky provedená. Některé sekce však ještě nejsou k dispozici a budou patrně přidány v některé z příštích verzí. Každopádně pokud se zabýváte výrobou sýrů, pak pro vás bude užitečným pomocníkem.

Aplikace Domácí mlékař je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo jen něco přes sto uživatelů. Zatím nemá k dispozici průměrnou známku, ale ohlasy prvních uživatelů jsou veskrze pozitivní. 10 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a vyšším.

Domácí mlékař
Domácí mlékař

sousedé.cz – radost z bydlení

Také se druhou dnešní aplikací zůstaneme v našich luzích a hájích – za novou aplikací sousedé.cz totiž stojí liberecké vývojářské studio UX Fans s.r.o.. Jak lze tušit z názvu, aplikace navazuje na webové stránky Sousedé.cz a dle popisku v Obchodě Play se zaměřuje na tři cílové skupiny:

  • Pro SVJ/BD – pro snadnou a efektivní komplexní správu SVJ/BD včetně on-line hlasování, mobilní aplikace a důležitých informací spjatých s místem bydliště, bydlením, a řešením komunikace pro všechny členy.
  • Pro jednotlivce – nabídka služeb a funkcí k usnadnění bydlení, komunikace s okolím a se spoustou zajímavých informací a nabídek.
  • Pro skupiny (třídy, spolky, organizace, sdružení apod.) – pro zajištění snadné a efektivní komunikace se členy, vedení agendy, on-line hlasování, plánování a řešení chodu vaší skupiny.

Jako hlavní funkce a schopnosti jsou jmenovány:

  • Veškeré informace, agendu a komunikaci ovládáte z jednoho místa
  • Řešíte efektivně okamžitě a kdekoliv vše, co potřebujete
  • Získáte více času a méně starostí
  • Čerpáte spoustu výhod a benefitů
  • Můžete snižovat své výdaje

Program sousedé.cz je v Obchodě Play přesně jeden týden a zatím si ho stáhlo jen několik málo uživatelů. Z tohoto důvodu ještě nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 6,8 MB lze používat na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším.

sousedé.cz
sousedé.cz

Kam s ním? – najděte si popelnici

Třetí aplikace dnešního přehledu udělá radost všem, kdož mají zájem a snahu přispět k lepšímu životnímu prostředí. Program se jmenuje Kam s ním? a stojí za ním zájmové sdružení právnických osob Ukliďme Česko.

Asi již správně tušíte, že aplikace nabízí snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně „zbavit“ svého odpadu. Projekt má ambici v budoucnu integrovat všechna dostupná data těchto míst a k dispozici je i ve webové verzi.

V mapových podkladech zobrazuje místa, kde můžete odevzdat například nevyužité léky, staré baterie či kontejnery na tříděný odpad. Kromě adresy bývají k dispozici také otevírací doby a kontaktní informace, jako je telefonní číslo, e-mailová adresa či webové stránky.

Aplikace Kam s ním? je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo jen něco přes deset uživatelů. Zatím nemá k dispozici průměrnou známku, ale reakce prvního uživatele je velice pozitivní. Jen 1,6 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Kam s nim?
Kam s nim?

Microsoft Launcher Preview – nový launcher od Microsoftu

Až na úplný závěr tohoto dílu se jednou podíváme do zahraničí – konkrétně na aplikaci Microsoft Launcher Preview, která je přístupná v rámci předběžného přístupu. Jedná se o testovací verzi programu Microsoft Launcher, ve které si můžete s předstihem vyzkoušet připravované novinky.

V tomto konkrétním vydání Microsoft přidal například rozložení na šířku a vylepšil tmavý režim. Cílem programu Preview je získat cennou zpětnou vazbu, vyladit kvalitu i výkon a přinést koncovým uživatelům dokonalý zážitek.

Tato verze je vyvíjena od úplného počátku „na zelené louce“ a hodlá přinést vysokou rychlost načítání, nízkou spotřebu paměti, optimalizaci spotřeby baterie a plynulé animace. Jedná se však o alfa verzi, což znamená, že některé funkce nemusí fungovat správně a aplikace může být nestabilní.

Vzhledem k tomu, že je nový launcher od Microsoftu uvolněn v rámci předběžného přístupu, nejsou ani v jeho případě k dispozici informace o průměrné známce. Instalační balíček velký 35 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 7.0 a novějším.

Microsoft Launcher Preview
Microsoft Launcher Preview

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)