Nejnovější aplikace z Google Play #323: vytvořte si vlastní deep fake

Nejnovější aplikace z Google Play #323: vytvořte si vlastní deep fake

Ač to tak venku úplně nevypadá, máme tu poslední lednové pondělí. To na SvětAndroida.cz samozřejmě znamená další – v pořadí již 323. – pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme nové programy pro Android. Dnes pro vás máme aplikaci, ve které si můžete vytvořit vlastní deep fake, dále mobilní Hospodářské noviny, Zaniklé obce a staré mapy a na závěr ukážeme, jak si můžete půjčit auto.

Doublicat – vytvořte si vlastní deep fake

Aplikace Doublicat patří do kategorie zábavných programů. Jejím úkolem je nahrazovat tvář herců ve známých filmových scénkách vaším obličejem. Nejde přitom jen o pouhé nasazení fotky do videa – s tím, aby výsledek vypadal přirozeně, pomáhá umělá inteligence. Výsledkem jsou poměrně zdařilé vlastní deep fake animace.

Princip fungování je v podstatě prostý. V prvním kroku pořídíte snímek sebe sama neboli selfie. Následně si zvolíte ze sady krátkých animací, zpravidla vycházejících z populárních filmových scén. Aplikace poté nahradí tvář herce vaším obličejem.

Výsledek můžete exportovat jako animovaný obrázek ve formátu GIF a vystavit ho například na sociální sítě nebo poslat přátelům přes komunikační aplikace. Samozřejmě je na tomto místě vhodné upozornit na možná nebezpečí, neboť ke zpracování vaší fotografie dochází na serverech poskytovatele.

Aplikace Doublicat je v Obchodě Play pět týdnů a během této doby si ji nainstalovalo více než sto tisíc uživatelů. Jasně převažující spokojenost dokladuje průměrná známka 4,5. Instalační balíček velký 7,2 MB lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Reface: Face Swap AI Generator
Reface: Face Swap AI Generator

HN – Hospodářské noviny

Druhý program dnešního přehledu připravila česká společnost Economia a.s.. Jmenuje se prostě HN a jak patrně správně tušíte, jedná se o novou mobilní aplikaci deníku Hospodářské noviny, poskytující obsah z tohoto média.

V popisku v Obchodě Play se dočtete, že „V aplikaci najdete aktuální zpravodajství webu iHNed.cz včetně fotogalerií a videí jednotlivých článků. Každý den budete mít po ruce veškerý obsah iHNed.cz i kompletní PDF verzi tištěných HN včetně všech příloh jako jsou magazíny ego! nebo PročNe.“

Už nemusíte čekat na stažení vydání, protože aplikace je mnohem rychlejší a úspornější, navíc nově nabízí i podcasty HN či noční a off-line režim. Články můžete dále sdílet a obsah lze ukládat do záložek, které jsou synchronizované s vašimi uloženými články na iHNed.cz.

Program HN je v Obchodě Play deset dnů a za tu dobu si ho stáhlo jen něco přes sto uživatelů. Po prvních šesti hodnoceních má nadějnou průměrnou známku 4,3. Soubor velký 6,5 MB je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Zaniklé obce a staré mapy

Také třetí aplikace tohoto výběru pochází z chytré české hlavy – konkrétně je dílem děčínského programátora Michala Jakla. Novinka se jmenuje Zaniklé obce a staré mapy a svým názvem do velké míry naznačuje, k čemu vlastně slouží.

Sám autor ji prezentuje slovy: „Aplikace vznikla jako nadšenecký projekt pro milovníky zaniklé minulosti naší země. Veškerá data o objektech pochází z volně dostupného zdroje na webu zanikleobce.cz, jsou uložena offline přímo v zařízení a jednou za čas jsou aktualizována.“

Jako hlavní funkce a schopnosti jsou pak v bodech jmenovány:

  • Offline databáze všech zaniklých objektů z webu zanikleobce.cz
  • Možnost měnit mapové podklady, včetně map od ČÚZK a historických map
  • Mapové podklady starých map 2. a 3. vojenského mapování
  • Prokliky na web zanikleobce, kde jsou podrobné informace a fotografie k objektům
  • Filtrace objektů
  • Zobrazení polohy uživatele a možnost navigace k objektům

Aplikace Zaniklé obce a staré mapy je v Obchodě Play dva týdny a během této doby si ji nainstalovalo více než padesát uživatelů. S ohledem na malý počet hodnocení nemá zatím k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 21 MB lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Zaniklé obce a staré mapy
Zaniklé obce a staré mapy

Autonapůl – první český carsharing

I v závěru 323. dílu zůstaneme v Česku – jako poslední si představíme službu Autonapůl, nabízející sdílení aut. Aplikace vám umožní využívat auta v mnoha městech (Brno, Praha, Olomouc, Ostrava, Liberec, Plzeň, Hradec Králové, Pardubice, České Budějovice) na cesty po celém Česku, ale i do zahraničí.

Popisek v Obchodě Play říká: „Sdílení vozů s Autonapůl funguje jednoduše. Rezervujete si auto, najdete jej dle polohy na mapě, odemknete jej touto aplikací nebo čipovou kartou a jedete. Na konci cesty auto vrátíte do jeho určené zóny a zamknete aplikací nebo kartou. Po skončení měsíce dostanete fakturu, kterou zaplatíte.“

Jistě vás zajímá cena, takže začněme základní sazbou, která je od 3,90 Kč/km a od 27,20 Kč/hod nebo 326 Kč za celý den se vším všudy – tedy i s palivem. Pokud si chcete spočítat orientační cenu, můžete využít webové kalkulačky. Musíme však upozornit, že při registraci do této služby je požadováno zaplacení vratné kauce ve výši 5000 Kč.

Autonapůl – jak se používá první český carsharing

Autonapůl - jak se používá první český carsharing

Program Autonapůl – první český carsharing je v Obchodě Play šest týdnů a za tu dobu si ho stáhlo něco přes padesát uživatelů. S ohledem na malý počet hodnocení nemá zatím k dispozici průměrnou známku. Soubor velký 1,3 MB je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a novějším.

Autonapůl - carsharing
Autonapůl - carsharing

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)