Návštěvníci festivalu PROUDY 2013 natočí klip pro TataBojs pomocí mobilů

festival proudy

Komerční článek:

Na multimediálním festivalu PROUDY 2013 vystoupí v rámci PROUDY Music také česká hudební skupina Tata Bojs. A nebude to jen tak ledajaké vystoupení, protože během něho vznikne nový klip k písničce Filmařská. Klip natočí sami návštěvníci pomocí speciální funkce Samsung mobilní aplikace PROUDY pod názvem Filmařská. Aplikace bude funkční po celou dobu koncertu Tata Bojs a kromě záznamu videa a fotografie pomůže vytvořit i vizuální show pomocí synchronizace barev na displejích nad hlavami fanoušků a efektem blikajících diodových blesků ze smartphonů.

Funkci Filmařská vyvinuli PROUDY spolu se společností Mediawork a je součástí Samsung mobilní aplikace PROUDY 2013, ve které si budou návštěvníci moci v programu udržovat přehled o navštívených a vyhlídnutých akcích a stáncích. Kromě toho budou mít k dispozici ve své kapse také stále aktuální mapu areálu a program koncertů.

 

Tata Bojs feat. Proudy 2013 – Filmařská (official)

Tata Bojs feat. Proudy 2013 - Filmařská (official)

 

Filmařská se spustí na začátku vystoupení skupiny Tata Bojs. Na obrazovkách chytrých telefonů se spuštěnou aplikací se zobrazí barevné pozadí, které se bude synchronně měnit všem uživatelům. Během koncertu tak budou světelné efekty nejen na pódiu, ale díky aplikaci i v hledišti. Uprostřed obrazovky bude malý náhled videa pro výběr správného záběru. Aplikace v sekvenci barevných a blikajících efektů natočí 20 sekund videa a vyfotí fotografii. Stroboskop telefonu může uživatel ovládat tlačítkem v rohu obrazovky. Jakmile se začne nahrávat video, uloží se také synchronní časová značka, která označí moment, kdy byl záběr pořízen.

Po návratu z festivalu pak aplikace návštěvníkům umožní videa z koncertu nahrát na server, kde se všechny záběry sejdou. Z jejich kombinace a živých záběrů z koncertu pak vznikne nový klip k oblíbené písničce Filmařská.

Pokud se tohoto výjimečného kreativního počinu chcete zúčastnit, stačí přijít 27. září 2013 na druhý ročník festivalu nové generace PROUDY 2013. Festival uvítá nejen studenty v novém školním roce, tentokrát na Výstavišti v pražských Holešovicích. Propojí hudební program s interaktivní multimediální a technologickou zónou pro návštěvníky (PROUDY Music & Interactive).

 

Akce se koná pod záštitou primátora hl. m. Prahy a rektorů ČZU, ČVUT, VŠE,VŠCHT.

Hlavními partnery festivalu PROUDY jsou společnosti Samsung a Telefónica, z řad médií potom Evropa 2 a MTV.

 

Patronem multimediálního obsahu je agentura QUIX.

Organizátorem akce je občanské sdružení Proudy Digital.

Více informací naleznete na www.proudy.org

 

Lístky na akci je možné zakoupit již nyní na www.ticketpro.cz

festival proudy

Komerční článek:

Komerční článek
O Autorovi - Komerční článek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

rfp

Google zve na Rock for People

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
2 min. uložit na později
GOOGLEtruck_vizualizace5

Google truck a naše redakce na JamRocku

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
1 min. uložit na později

Komentáře (1)