Neseďte doma! Aplikace Events Live nabídne zajímavé akce a festivaly

Aplikace Events Live nabídne zajímavé akce a festivaly

Preferujete aktivní způsob života a chcete mít přehled o zajímavých akcích, které se chystají ve vašem okolí? Stačí si nainstalovat novou aplikaci Events Live z dílny ostravské firmy HEDURIO s.r.o. a budete vědět o chystaných událostech.

Obsah článku

Co aplikace Events Live slibuje?

Popisek v Obchodě Play je možná až zbytečně stručný – dozvíte se z něj jen to, že „Díky Events Live, budete mít všechny důležité informace z navštíveného festivalu nebo sportovní a společenské akce na jednom místě.“

Aplikace Events Live nabídne zajímavé akce a festivalyAplikace Events Live nabídne zajímavé akce a festivaly

O něco sdílnější je v tomto směru oficiální blog, který popisuje novinku takto: „Events Live je aplikace, kterou jsme vyvinuli speciálně pro milovníky letních akcí. Po jejím stažení budete mít k dispozici nejen základní informace o místě a času konání události, ale také seznam vystupujících, mapu festivalu a spoustu dalších užitečných informací.“

V tuto chvíli je Events Live dostupný pouze ve verzi pro telefony s operačním systémem Android, nicméně vývojáři již nyní prý pracují i na aplikaci pro iOS, takže si na své přijdou i aktivní uživatelé telefonů Apple.

Jak Events Live funguje v praxi?

Po spuštění aplikace se ocitnete na úvodní obrazovce s přehledem událostí, kterých se můžete zúčastnit. Bohužel hned v tomto bodě nás čekalo docela velké zklamání, neboť nabídka čítala pouhé tři akce – všechny v Ostravě a jejím okolí. Jmenovitě jde o:

  • Festival v ulicích
  • Ladná Čeladná
  • MFK Vítkovice

I když budeme respektovat, že se Events Live (možná?) zaměřuje na moravskoslezský region, chybí v nabídce opravdu zásadní akce, jako jsou například Beats for Love (3. až 6. 7.) nebo Colours of Ostrava (17. až 20. 7.) a mnohé další. Bereme v úvahu, že aplikace je ve svých začátcích, ale pouhé tři akce jsou opravdu málo.

Další provedení nás ale příjemně překvapilo, takže pokud se rozšíří počet podporovaných událostí, může se tento program stát užitečným pomocníkem. Na stránce akce lze po jednotlivých dnech prohlížet plánované koncerty a filtrovat je podle scén, na nichž se budou odehrávat. Klepnutím na koncert se dozvíte podrobnosti o daném interpretovi.

Další funkce a možnosti

V sekci Aktuality by měly být připraveny novinky, týkající se dané akce. Ty jsou bohužel velmi strohé – v případě Festivalu v ulicích jde o jednu položku, u dalších dvou událostí nejsou vůbec žádné aktuality. To je poněkud nevyužitý potenciál.

Poměrně pěkně je zpracovaná Mapa jednotlivých lokalit, ve které najdete jednotlivé stage a další důležitá místa. Pokud aplikaci Events Live povolíte přístup k poloze, určitě vám může významně pomoci s orientací v prostoru.

Poslední sekce Nápověda pak vysvětluje jednotlivé ovládací prvky aplikace a jejich funkci. Žádné další sekce ani zákoutí zde nehledejte – chybí dokonce i možnost jakéhokoli nastavení (přitom například možnost přepnout na tmavý grafický režim by mnozí uživatelé jistě uvítali).

Resumé

Na aplikaci se nám líbí její přímočarost – prostě si otevřete vybranou akci a během několika okamžiků získáte přehled o tom, kdo, kdy a kde na ní vystupuje. Praktická je i mapa oblasti, respektive areálu, další funkce však viditelně zaostávají.

Kriticky budeme hodnotit počet prezentovaných akcí – tři jsou opravdu málo a nezbývá než doufat, že autoři budou přidávat další i z jiných koutů naší republiky. Program sám o sobě má dobrý potenciál, ale nebudou-li v něm největší akce, výrazně to sníží jeho roli kulturního průvodce.

Program Events Live je v Obchodě Play od začátku června a za tu dobu si ho stáhla více než stovka uživatelů. Průměrná známka 5,0 vypadá sice skvěle, avšak stojí jen na třech hodnoceních. Balíček velký 6,9 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Events Live
Events Live

Jak hledáte akce, kterých se zúčastníte?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)