Další evoluční krok pro displeje: Tento můžete i zmuchlat do kapsy

natahovací a deformovatelný Royole displej

Čínská společnost Royole na nedávné konferenci Display Week představila velmi pozoruhodný displej, který může časem zamířit na čelo chytrých hodinek a možná i telefonů či dalších zařízení. Její nový micro-LED panel (s vysokou hustotou malých diod) je zajímavý hlavně tím, že v podstatě libovolně flexibilní. Není tedy uzpůsobený pouze ohýbání, skládání či rolování, ale v podstatě jakékoli změně tvaru ve všech třech rozměrech. Tento displej je dokonce i natahovací. A to do 130 % své standardní velikosti, což je vlastnost, kterou firma využila u jiného displeje i u svého vlastního mobilu FlexPai 2, jenž má ohyb obrazovky na vnější straně pantu. K tomu všemu je prý natahovací a deformovatelný Royole displej kompatibilní se současnými výrobními metodami.

natahovací a deformovatelný Royole displej animacePo kliknutí se spustí animace...

Jakmile tedy bude vývoj těchto obrazovek dokončen, neměl by být problém je masově vyrábět. Otázkou je, kde najdou u běžné komunikační nebo nositelné elektroniky využití. Limitující totiž pochopitelně bude, jak se obrazovce dokáže přizpůsobit či vyrovnat zbytek hardwaru.

Ukázkový model, který máte možnost vidět na obrázcích, má úhlopříčku 2,7 palce a rozlišení 96×60 pixelů. I na hustotě diod (neboli PPI) tedy bude také ještě potřeba zapracovat, než bude moci natahovací a deformovatelný Royole displej najít praktické využití ve špičkové elektronice. Například u IoT prvků nebo v automobilovém průmyslu bychom ale mohli výsledky tohoto vývoje vidět už brzy.

Jaké zařízení si s tímto displejem dokážete představit?

Zdroj: Royole

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)