Mozilla na Androidu nahradí prohlížeč Firefox. Přednost dostane Fenix

mozilla fenix predstaveni

Prohlížeč Firefox v poslední době na Androidu nedostává tolik aktualizací. Je to z toho důvodu, že společnost se soustředí na nový Mozilla Fenix prohlížeč. Již od začátku je plánováno, že v budoucnosti nahradí na Androidu klasický Firefox. Společnost nyní zveřejnila další detaily.

Prohlížeč Firefox obdrží na Androidu dvě poslední aktualizace

Společnost Mozilla už ví, kdy ukončí podporu pro prohlížeč Firefox. Podle plánu se ještě dočkáme verzí Firefox 67 a 68. Ty vyjdou 14. května, respektive 9. června. Poté již nebude Android verze prohlížeče dostávat nové verze, ale budou vycházet pouze bezpečnostní aktualizace s opravami. A to od září 2019.

Mozilla zároveň prozradila, že zcela Firefox neodřízne. Část vývojářů se bude starat o údržbu, nicméně finální verzí bude Firefox 68. I díky tomu se bude moct více vývojářů z původního Firefox týmu přesunout na vývoj Fenixu. Přesné datum, kdy má vyjít nový prohlížeč není známé, nicméně je vyvíjen zcela od základů, takže to nějakou chvíli trvat může. Pokud vás zajímá, v jaké fázi se zrovna Mozilla Fenix nachází, můžete si nedokončenou verzi stáhnout ze stránek Mozilla.

Firefox Fast & Private Browser
Firefox Fast & Private Browser

Těšíte se na nový prohlížeč Mozilla Fenix?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)